Андрій Павловський: Що треба знати про проект Держбюджету-2018

Цей проект державного бюджету – не для людей! Це – бюджет поліцейсько-чиновницької держави.

1.Закладено збільшення видатків на поліцейсько-каральні органи (МВС, ГПУ, СБУ) на 19 млрд грн. До того ж освітянам і медикам зберегли ті ж самі жалюгідні зарплати.

2.Збільшення видатків на утримання влади по всіх відомствах. На утримання президента видатки становлять 965 млн грн, а на всіх важкохворих (зокрема, онкохворих) – 389 млн грн.

Це бюджет банкрутства. Уперше за 26 років державний борг майже зрівнявся з валовим внутрішнім продуктом. Це є фактично банкрутством держави. Наступного року Державний борг планують збільшити ще на 5 млрд.

Це пряма загроза національній безпеці України, злочин, за який треба судити.

Це бюджет корупції. На сумнозвісний проект «Стіна», по якому вже розкрадено сотні мільйонів гривень, а НАБУ відкрило відповідне кримінальне провадження, уряд пропонує виділити ще 200 млн грн.

Це  стільки ж, скільки закладається на житло для прикордонників та бійців Нацгвардії.

Це  бюджет розтринькування державного майна. Уряд хоче на власний розсуд визначати, які об’єкти виставляти на приватизацію – без участі парламенту. Закладено 22,5 млрд грн надходжень від приватизації, хоча реальне виконання планів за цією статтею останні роки не перевищує 8%. При цьому видатки на ФДМУ зростуть майже вдвічі – приблизно на 300 млн гривень.

Це бюджет відвертої брехні. Закладено інфляцію 7%, у реальності буде не менше 12% (уряд закладає прогноз по долару 31 гривня, а це вже 12% інфляції).

Це бюджет злиднів. Прожитковий мінімум закладається 1700 гривень, а мінімальна пенсія – 1373 гривень.

Видатки по субсидіях на ЖКП закладаються у сумі 55 млрд гривень, що на 6,2 млрд гривень менше, ніж в поточному році. З урахуванням боргів 2017 року на субсидії потрібно не менше 75 млрд гривень. При цьому, немає жодного проекту з енергоефективності.

Це бюджет «тіні» та офшорів. Немає жодної норми, яка дозволить вивести доходи (зменшення податкового тягаря для малого та середнього бізнесу) з «тіні» або боротися з виводом грошей у офшори.

Це бюджет смерті та невігластва. Обсяг недофінансування за освітньою субвенцією – 13,3 млрд грн, за медичною – 7 млрд грн.

Це бюджет знищення місцевих громад. На місцеві бюджети перекладаються додаткові витрати – без додаткових субвенцій чи баз доходу. Наприклад, перекладено фінансування 426 державних коледжів та технікумів. 25 ОТГ взагалі не передбачені в проекту держбюджету.

Це  бюджет знищення аграрної сфери. Сумарні витрати на підтримку АПК у 2018 році (7,3 млрд гривень) в 3-3,5 рази менше, ніж аграрії отримували по спецрежиму відшкодування ПДВ до 2017 року.

Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, член партії «Батьківщина», Lb.ua, 30 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова