Влада Порошенка заради чергового кредиту, готова взяти нові антисоціальні зобов’язання перед МВФ, зокрема, підвищити пенсійний вік до 63 років для чоловіків і жінок, ліквідувати працюючих пенсіонерів, розпочати розпродаж української землі з 2017 року, скоротити кількість бюджетників – учителів, лікарів, соціальних працівників, скасувати спрощену систему оподаткування (що призведе до повної ліквідації ФОП)…
МВФ був і залишається важливим партнером для України та маяком для інших закордонних інвесторів. Проте є принципові речі, які неприйнятні для України.
Зокрема, мова про введення земельного ринку. Не можна в наших умовах вводити земельний ринок, бо це призведе до латиноамериканського сценарію, коли великі латифундисти – українські та закордонні – скуплять усю землю за безцінь та знищать малі сімейні сільськогосподарські підприємства. В Аргентині це свого часу навіть призвело до голодних бунтів!
Монетизацію субсидій, яку вимагає МВФ, наприкінці минулого року обіцяв міністр соцполітики Рєва. То ж подивимось, як уряд це зробить…
Щодо антикорупційних судів. А що це таке, вибачте? Досі навіть ніхто не пояснив: ще це і навіщо? І як воно буде працювати? Здається, це просто ще один «антикорупційний» проект, який «їстиме» наші гроші, а результати видаватиме – смішні та нікому не потрібні.
І про пенсійний вік. Навіть за часів, коли в світі вирувала світова фінансова криза, уряд Юлії Тимошенко не погодився на такі умови. А уряд Гройсмана – легко погоджується. Це суто антиукраїнська, антинародна позиція – підвищувати пенсійний вік, коли середній вік людини в Україні – найменший серед усіх країн Європи.
Давайте спочатку підвищимо тривалість життя і якість охорони здоров’я в Україні, а вже після цього поговоримо про так звану пенсійну реформу.
Андрій Павловський, експерт з соціальних питань, член партії «Батьківщина», Facebook, 18 січня 2017 року.