Альона Шкрум: Влада не могла не знати про експорт зброї з України до РФ під час війни

Україна залишається величезним експортером власної зброї до Росії – країни-агресора, яка веде проти нас війну. Цей факт вкотре підтверджує, що воєнний конфлікт на Сході став величезним кривавим бізнесом для влади.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум, посилаючись на оприлюднену цього місяця інформацію Стокгольмського Інституту миру (SIPRI), метою діяльності якого є аналіз накопичення зброї усіма країнами світу.

«Найвищі посадовці країни в курсі усіх цих маніпуляцій, корупційних мільярдів та підставних фірм в контрактах», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією Стокгольмського інституту, Україна входить до 20 найбільших експортерів зброї у світі. Найбільшим клієнтом нашої країни за період 2014-2018рр. – тобто за роки війни з РФ – є Китай, за ним – Росія, повідомила вона дані дослідження.

«23% нашої зброї ми експортуємо до країни-агресора, яка потім цією ж зброєю вбиває наших з вами громадян, солдат і Героїв України на Сході!» – обурилася Альона Шкрум.

Ще у 2016 році, коли був черговий звіт Стокгольмського Інституту, розповідає політик, вона робила запити на «Укроборонпром» та «Укрспецекспорт» щодо підтвердження чи спростування такої інформації. Тоді політик отримала відповіді про те, що офіційно вони не здійснюють продаж української зброї РФ, а от щодо інших уповноважених «спецекспортерів» (які не входять до концерну) – відповісти нічого не можуть.

«Вони не можуть депутату сказати, хто ці постачальники, бо це становить державну таємницю. Як і весь наш оборонний бюджет! Саме гриф секретності та державної таємниці якраз і давав можливість заробляти, продаючи своїй же державі Україна контрабандні несправні запчастини з РФ за ціною в десятки разів вищою за ринкову і класти в кишені мільярди Свинарчукам», – наголосила представник «Батьківщини».

Як зауважила політик, аби здійснити експорт підприємству до РФ треба було отримати не лише дозвіл, але й багато погоджень: Держекспоконтролю, Мінекономрозвитку, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, МЗС, Міноборони та, за потреби, інших органів ЦОВВ.

«Ми розуміємо, що на сьогодні 23% зброї купляє у нас країна-агресор Росія. Відбувається це за зачиненими дверима, за купою утаємничених погоджень відповідних органів», – прикро констатувала Альона Шкрум.

До того ж, зауважила політик, сьогодні «Укроборонпром» говорить про «помилкову методологію» Стокгольмського інституту. Проте у 2016 році вона публічно пропонувала звернутися від імені держави до Стокгольмського інституту, пояснити помилки, якщо вони є, уточнити методологію та просити офіційного спростування.

Альона Шкрум сподівається, що після виборів, коли прийде новий президент, «ми зможемо відкривати ці державні таємниці і притягати до відповідальності тих людей, які сьогодні заробляють на війні і на горі людей».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова