Альона Шкрум: Важке життя Порошенка

Вчора багато писали про прес-конференцію президента, навіть зіграли в таку собі трохи мазохічну гру «якби я міг поставити запитання до Порошенка, то я б…».

У мене до Порошенка питань немає. І немає їх вже давно. За 4 роки, шановні, здається все кристально зрозуміло.

Які ще питання тут можуть бути?

Яку цінність ви вбачаєте у відповідях, що ніколи не надаються по суті? І яку цінність мають обіцянки, які не виконуються?

Питань до Порошенка не було на міжнародному форумі з безпеки у Мюнхені, питання зникають у наших міжнародних партнерів, і ця тиша навколо – оглушливо голосна.

Питань більше немає до гаранта навіть у фракції імені президента. Це, до речі, дуже показово.

Як розказують депутати БПП, 3 роки назад, коли президент приходив на фракцію, було безліч рук, виступів, запитань, виступів щодо проблем в округах.

Тепер питань немає. Усе зрозуміло. Усі схеми поділені. Усі частини пирога порізані. Політика ясна. Про що ще питати?

Єдине, що хотілося б, це згадати декілька тез з його попередніх чудових прес-конференцій.

Не будемо говорити про АТО за 3 дні і вічні Мінські угоди, які «принесуть мир за місяць». Просто залишу тут цитати.

/25 вересня 2014/

Презентація програми «Стратегія-2020»

Питання про миротворців.

Президент України заявив, що на Донбасі не буде ніяких миротворчих контингентів, бо це «заморожений конфлікт»: «Досвід Придністров’я та інших заморожених конфліктів на території колишнього СРСР показав, що після введення миротворців держава втрачає контроль над своїми територіями. …Не буде ніяких миротворчих контингентів. Буде спостережна місія ОБСЄ».

Про план відновлення Донбасу: «Буде створений фонд відновлення Донбасу. Сподіваюся, що нам вдасться зібрати не менше 1 млрд дол.. в цей фонд». Де він, до речі?

/14 січня 2016/

Про Саакашвілі: «Саакашвілі був мною запрошений в Україну як людина, яку я знаю вже майже 30 років. Ви знаєте, що ми вчилися разом… І я запросив і Михайла Саакашвілі, і Еку Згуладзе, і Давида Сакварелідзе, і Хатію Деканоїдзе, і багато інших я запросив. Жодної секунди я не пошкодував про це – і не шкодую зараз. …Це болото ми розколупали. І зараз легше робити реформи».

/14 травня 2017/

Прес-конференція до дня Європи.

Питання: «Міжнародний інвестиційний банк, власником якого Ви досі є й не передали його у сліпий траст, за останній квартал на 288% збільшив свій прибуток. Вас як бізнесмена це напевне може порадувати. Ваш попередник теж мав свій банк й інші прибуткові активи, і чим все це закінчилось для нього?»

Відповідь: «Я дізнався про цю інформацію від Вас. Банк знаходиться в управлінні компанії з управління активами так як і вимагає цього закон. В сліпий траст його не можна передати».

Кажете, відділити бізнес від політики?

…Розумію, важко відповідати на якісь питання, будучи президентом воюючої держави, маючи бізнесові інтереси в:

– банківському секторі;

– машинобудуванні;

– військовому;

– цукровому;

– аграрному;

– кондитерському;

– медійному бізнесі.

Важке життя Порошенка.

Як він там вчора сказав? «У мене не солодке життя»? Та ясно.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 1 березня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова