Три години триває перше засідання робочої групи з напрацювання Законопроекту «Про тимчасово окуповані території».
Декілька тез.
Засідання проігнороване урядом.
На офіційне запрошення Комітету на робочу групи з такого надважливого питання (після 3 років війни!!) ми отримали дві офіційні ВІДМОВИ брати участь у роботі – від Мінфіну та Міністерства юстиції!
Міністерство окупованих територій представлене радником міністра, який не має повноважень висловлювати позицію Міністерства.
МЗС надало представника, але не надало поки що жодних письмовим пропозицій.
Уряд не лише НЕ МАЄ на 3-му році війни стратегії щодо окупованих територій або реінтеграції, але НЕ МАЄ навіть бажання працювати над такою стратегією.
Уряд не подав за 3 роки жодного законопроекту з цього приводу.
Дискусію розпочали народні депутати.
До сьогодні – жодних письмовим пропозицій уряду до законопроекту.
Міністерство Енергетики категорично ПРОТИ навіть визначення «окуповані території». Їм це не вигідно. І забудьте про національну безпеку чи міжнародне право.
Це просто вражає мене.
Що далі?
Ми будемо працювати далі з конкретними пропозиціями до кожної статті та розділу з тими народними депутатами та громадськими діячами, які розуміються на питанні.
Я свої пропозиції підготую до вівторка та оприлюдню.
Сподіваюсь, так саме зроблять всі мої колеги з роботи над Законом про права та свободи переселенців, та інші народні депутати.
Єдині реальні та предметні пропозиції надала Державна прикордонна служба. За що велике дякую їньому представнику.
І останнє.
Уряд та Президент за 3 роки війни не спромоглися дати відповідь на жодне болюче питання щодо визначення зовнішньо агресії проти України, санкційного режиму проти РФ та режиму наших відносин з державою агресором.
Всі інші питання – другорядні, і все стане на свої місця після відповіді на першочергові питання.
Вугілля, торгівля з агресором, «Роттердам+», 10 млрд зниклих коштів на різниці в ціні для Ахметова, Ліпецька фабрика, «Ахметівська» коаліція у парламенті, голосування Оппоблоку за бюджет і… відсутність законопроекту про окуповані території.
Це все речі одного порядку та одного логічного ланцюжка. Час владі робити вибір.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 лютого 2017.