Альона Шкрум: У реформі державного управління відбувся регрес

Конференція щодо стану реформи державного управління – реформа зупинилася і потребує політичної волі та міцного «тарану».

1) Гарна новина – прем’єр відвідує такі конференції та готовий брати на себе персональну відповідальність за реформування державного управління.

Без його лідерства реформа ніколи не зрушить з місця.

Ще одна гарна новина – що уряд вчора нарешті розпочав реформування з себе. Завдяки пану Саєнко нарешті запущено механізм реформування самих міністерств.

І це дає шанси на успіх.

2) Погана новина – за два роки «реформи державної служби» Україна наразі скотилася (!) на 30 пунктів у міжнародному рейтингу якості та прозорості державного управління.

За 2 роки напруженої «реформи» наша держава за якістю державних «інституцій» відкотилась до показників 2014 року – на 129 зі 143 країн світу!

До того ж прийняття закону про державну службу та конкурси на посади ще рік тому нас посунули на 30 позицій уперед. Але відсутність імплементації та зрушення у реформі тепер відкинули назад.

Африканські країни, які були поруч із нами в рейтингу, рухаються швидше і тому вирвалися вперед.

Саме тому, вважаю, що нам потрібно чесно визнати, що в реформі державного управління відбувся регрес, а сама реформа призупинена.

І треба починати все знову. Що робити – ми добре знаємо.

По реформі КМУ та органів виконавчої влади написані тисяч сторінок стратегій.

Ігор Коліушко жартував, що ті слайди, які він презентує на конференції з реформи міністерств, зроблені 12 років тому. Але не впроваджувалися.

Щодо реформи державної служби – у ВР лежать «мертвим вантажем» 4 законопроекти, які здатні зрушити реформу, але не приймаються.

Ще один дуже важливий законопроект про службу в органах – заветований президентом!

Будемо боротися за нього.

У Раді має нарешті відбутися «день реформи держслужби», уряд має забезпечити «таран» для реформи міністерств і створити умови для запуску нових процесів та людей.

І тоді такі конференції будуть дуже успішними, бо будуть аналізувати зроблені дії та кроки, а не лише декларувати плани й стратегії.

Дякую дуже всім організатором заходу та тим, хто роками готовий боротися за реформи і не опускає руки. Лупаємо цю скелю.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова