18 та 19 липня представляю Україну і парламент у сонячному Тбілісі на Глобальному саміті «Партнерство «Відкритий Уряд» (Open Government Partnership Global Summit 2018).
Говоримо про зобов’язання нашого парламенту та уряду щодо впровадження прозорості, звітності, залучення громадян до процесу прийняття рішень, боротьби з корупцією та використання нових технологій для підвищення ефективності урядування.
Не повірите, але Верховна Рада багато в чому – на найвищих місцях у світових рейтингах щодо прозорості своєї роботи!
За це, до речі, треба дякувати не стільки посадовим особам, скільки активній громадськості, донорам та партнерам, а саме – експертам проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу» та Open Parliament Ukraine і UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.
Наприклад, мій комітет з місцевого самоврядування був першим комітетом, де була запущена автоматизація роботи, аудіо, відео та он-лайн трансляція і автоматична стенограма. Тепер таких комітетів у Раді – 7.
За допомогою громадських організацій, таких, як Громадський рух «Чесно» та «USAID Україна», маємо розроблені та вже впроваджені механізми для звітності депутатів та громадського обговорення законопроектів.
Та проблема не у відсутності прозорості, а у відсутності ефективності використання цих механізмів та тотальній відсутності відповідальності.
Ефективність використання таких можливостей (як депутатами, там і українцями) – ще не на висоті.
Що ж до фінансової прозорості та роботи Апарату ВР – залишається дуже багато питань. Тут до диджиталізації та справжньої відкритості – ще декілька світлових років.
Говоримо про плюси та мінуси і впровадження наших національних планів Партнерства.
Мій виступ – у четвер вранці буде стосуватися саме відкритого парламенту та аналізу наших зобов’язань.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 липня 2018р.