Альона Шкрум: Реформи в освіті неможливо провести без грошей

Уряд намагається реформувати освіту, скорочуючи при цьому фінансування – як на галузь, так і на реалізацію реформ.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум під час виступу на обласному форумі з обговорення проблем освітян, що пройшов у Прилуках на Чернігівщині з ініціативи партії «Батьківщина».

Депутат наголосила, що «Батьківщина» домагається від уряду, щоб освітяни не лише мали повноваження для фінансування, але і отримували на це гроші.

«Якщо ми кажемо, що хочемо вкладати в людей, у молодь і майбутнє, то навіщо приймати щороку бюджет, де нічого не змінюється? На реформи потрібні гроші. А якісні зміни в системі освіти не відбудуться, доки не налагодиться діалог у форматі «уряд-вчитель», – пояснила Альона Шкрум.

unnamed (2)

За її словами, «насправді уряд не намагається реформувати освіту, бо для нього реформа – це скорочення фінансування».

«Я не вірю, що можуть бути реформи без грошей. Доки ми не піднімемо престиж професії і рівень заробітної плати освітян, ми не можемо сказати, що провели реформу», – зауважила політик.

unnamed

Обговорюючи проблеми галузі, депутат Чернігівської облради Сергій Пащенко наголосив, що з кожним роком на галузь освіти виділяється все менше коштів.

«У 2015 році на фінансування освіти і науки України було 74 млрд грн. У проекті бюджету на 2017 рік – 70 млрд грн. Вже йде зменшення видатків. При цьому, уряд збільшив собі бюджет на майже 3 млрд грн», – сказав він.

Водночас, за словами депутата облради від «Батьківщини» Дмитра Даценка, «наступного року уряд планує не лише продовжити скорочення кількості шкіл, звільнення тисяч освітян, а й припинити фінансування комунальних послуг у шкільних закладах з бюджету, що є неприпустимим».

Під час форуму освітяни обговорили нагальні питання галузі і звернулися до влади з вимогами збільшити фінансування з урахуванням інфляції на наступний рік, забезпечити підтримку навчальних закладів і передбачити збільшення заробітної плати.

Врахувавши всі ініціативи, педагоги разом із депутатами від «Батьківщини» склали вимоги до Президента, уряду і парламенту. Серед них:

– забезпечити видатки державного бюджету для фінансування середньої освіти на рівні поточного року з урахуванням прогнозованого показника інфляції на наступний рік;

– забезпечити в повному обсязі фінансування комунальних послуг для загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл з державного бюджету;

–  передбачити можливість збільшення заробітних плат вчителів з метою підвищення їх до середнього розміру по галузях економіки;

–  ухвалити закон щодо призупинення передачі майна професійно-технічних навчальних закладів з державної у комунальну власність;

–  передбачити в державному бюджеті кошти для здійснення міжбюджетних трансфертів до місцевих бюджетів, необхідних для фінансування галузі в повному обсязі;

–  передбачити в державному бюджеті кошти на виплату заборгованостей по заробітних платах та стипендіях за попередні роки;

–  передбачити в державному бюджеті кошти на поточний та капітальний ремонт ПТНЗ.

Нагадаємо, форуми з обговорення проблем освітян відбулись в кількох областях, зокрема, у Вінницькій та Луганській. А 30 вересня для обговорення проблем бюджету чернігівська «Батьківщина» провела форум з аграріями. Головна мета заходів – вивчити проблеми на місцях та вимагати їх вирішення на державному рівні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова