Альона Шкрум: Новий курс України. Почнемо з «чому»

Про відмову від ілюзій: «Пора виходити із теплої ванни ілюзій і говорити про найболючіші проблеми».

– Юрій Романенко

Інтелектуальний оргазм на Всеукраїнському Форумі «Новий курс України».

Відверто вам скажу, ми хотіли зробити подібну дискусію дуже-дуже давно. Після кожної дискусії на фракції та на будь-якому високому заході щодо того, куди ж ми рухаємося і головне – НАВІЩО.

Почни з «чому», пам’ятаєте? Реформи, врешті решт, мають мати конкретну мету, не суперечити і не девальвувати одна одну і не змінювати свій напрямок кожного моменту.

Наша мета проста: реформи мають забезпечити українцям насамперед: право на гідне життя, на самореалізацію та на щасливе життя.

На сьогодні українці є нацією нещасливих людей.

Ви знаєте це, якщо хоч раз їздили по невеличким містам і селам регіонів нашої країни. Українці відчувають, що вони не живуть, а виживають.

А за всіма міжнародними рейтингами рівень задоволення власним життям та позитивні емоції вимірюються цілком конкретними факторами, серед яких і доступ до якісної їжі та медицини, і економіка країни, довіра до інституцій і передбачуваність правил гри, в можливості самореалізації.

Все так просто і так складно одночасно.

Про кровотечу країни:

«Одна з найбільших бід – це відтік із країни талановитих українців. У нас – всього 6 мільйонів людей, які сьогодні продукують якусь додану вартість і які найбільш схильні сьогодні до еміграції за кордон. Інша біда – зношеність інфраструктури та людського капіталу».

«Наш соціум знаходиться у вічному дитинстві та країні вічної перспективи!» «Потрібно кардинально прочистити все». 

– Юрій Романенко

Про рейдерів:

«Україна стала царством рейдерів, де немає відповіді на питання, хто чим володіє, і коли середній клас біжить з країни».

– Юрій Романенко

Про майбутнє:

«В Україні немає майбутнього?»

«Якщо ми не змінимося – ми зникнемо. Політично, територіально, реально».

Олексій Жмеринецький

Про олігархію:

«У нас повинна бути установка на громаду». «Інноваційність – як виживання».

«Обмеження олігархії, як такої. Бо коли немає правил – кожен бізнесмен все що хоче – це стати монополістом і олігархом».

– Сергій Дацюк

Про нас з вами:

«В інфантильній демократії народ має право на помилку. І він активно це право використовує. Але він має знати, в чому він помилився!»

«У нас же ми не розуміємо, що сталося. Ми обираємо представників. Президент киває на парламент, парламент – на президента, нічого не працює, і хто винен?»

«Ніякого гібриду! Чіткі правили системи. Чітко визначити, хто відповідальний – це ключове питання».

– Геннадій Друзенко

Про недовіру:

«Ми любимо свою землю й готові за неї помирати. Але з величезною недовірою відносимося до держави, до уряду, бо ми їх не відчуваємо своїми, бо ми їх успадкували від радянського союзу! Є психологічно: ми і вони».

Геннадій Друзенко

Про новий курс:

«Нам треба визначитись, на що суспільство готове. Наприклад, Ісландія та Швейцарія – це приклад працюючої прямої демократії. У Німеччині, Японії – чудово працює представницька демократія. Для Аравійського півострову – працює просвітницька монархія. Що працює для нас? Треба знати, до чого наше суспільство готове».

«Кожен має не просто поаплодувати нам чи Тимошенко за чудову дискусію, а задати питання – що я готовий знайти у новій державі? Яка моя участь у ній? Що працює для мене?»

– Віктор Шишкін

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», УП.Блоги, 16 червня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова