Альона Шкрум: Німці втомилися від України

Народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум разом із Парламентською групою дружби з Німеччиною та МФО «Всеукраїнський діалог» відвідала з робочим візитом Берлін.

У рамках зустрічі з німецькими колегами обговорювались питання Мінських угод, змін до Конституції України та виборів на Донбасі.

Діалог з нашими німецькими колегами. Передаю слово в слово.

НІМЦІ: Коли буде проголосований «особливий статус Донбасу»? Чому ви не виконуєте Мінськ?

МИ: Ми виконали кожен попередній пункт Мінську. Росія ж – не виконала жодного. Не відвела важке озброєння, не припинила стріляти та передавати гроші і зброю через кордон, відмовляється проводити обміни заручниками, зриває ці обміни, не відпускає депутата ПАРЄ – Надію Савченко. Мінськ – не односторонні зобов’язання України!

– Ми все добре знаємо про Росію. Але ви мусите виконувати свою частину зобов’язань. Бо виглядає так, що ви зриваєте Мінські угоди.

– Ми готові виконати наступні пункти, як тільки буде виконання попередніх пунктів зі сторони Путіна. Без цього – угоди не мають сенсу, адже встановлюють двосторонні зобов’язання!

Базою Мінську – є припинення вогню. Ви добре знаєте про те, що Росія та сепаратисти, які фінансуються РФ, не виконують перемир’я. Лише у січні нас обстріляли понад 1000 разів!

– Ми знаємо, що РФ не виконує Мінськ. Не треба повторювати нам, який поганий Путін. Ми робимо і так все, що можемо. Що ви хочете, щоб ми ще зробили?

– Ви маєте тиснути на Росію щодо виконання їхньої частини, а не на нас! Ми – виконуємо свою.

– Це глухий кут. РФ звинувачує вас у невиконанні та зриві Мінську. І матиме рацію, якщо ви не дасте 300 голосів за зміни до Конституції та особливий Закон про вибори на Донбасі. Коли буде проголосований «особливий статус Донбасу?» Альтернативи Мінську немає. Якщо ви цього не зробите – відверто, немає шансу на продовження європейських санкцій.

– Чи вірите ви у те, що Мінські угоди будуть виконані Росією навіть після наших змін до Конституції?! Тим паче, якщо зараз немає жодних сигналів виконання зі сторони Путіна і жодних гарантій такого виконання у майбутньому? Чи готові ви такі гарантії дати?

– Мінськ – це єдиний документ, під яким стоять підписи Порошенка та Путіна. Це все, що в нас є. Ви маєте його виконати. Не діє ваш аргумент – якщо не виконують вони, не виконуватимемо й ми. Це не працює. І Європа відверто втомилася від цього. У нас одне питання: коли ви проголосуєте зміни до Конституції, і коли будуть вибори на Донбасі?

Відверто: вони злі на нас. Вони втомилися. Один німець дозволив собі хвалити промову Путіна в ООН, заявляючи, що Путін «повернувся» цією промовою на міжнародну арену і потрібен Європі для «вирішення багатьох питань».

Німці, на відміну від поляків, балтійців чи навіть французів, не вірять у Путінську загрозу для себе особисто.

Вони бачать його рівноправним партнером і хочуть скоріше владнати цю «тягомотину» з Україною – попри будь-яку ціну для нас. Найбільш проукраїнські представники Партії Зелених – залишаються тут майже в опозиції.

…Реформа децентралізації стала для німців своєрідним доказом того, що «конфлікт на Донбасі» стався не тільки через агресію Росії, а через недостатню децентралізацію та передачу прав на Донбас від Києва.

Порошенко сам визнав це, об’єднавши у Конституційних змінах децентралізацію та питання Донбасу.

Лише у Берліні я усвідомила глибину капітуляції для нас у «Мінських домовленостях».

Не один раз ми питали дипломатів, як і чому ми підписалися на такі умови?

Найкраща відповідь, яку ми отримали, була приблизно така: «Після декількох ночей переговорів, після того, як три ночі не спали Меркель та Олланд, не можна було піти з-за столу, нічого не підписавши».

А потім наступив ранок, потім наш президент оголосив Мінськ «великою перемогою нашої дипломатії», потім він тисячі разів говорив, що не йдеться про «особливий статус», сподіваючись не зрозуміло на що.

У цій війні ми приходимо до усвідомлення жорсткої доктрини РеалПолітік, де кожен сам за себе, де опиратися можна лише на свій народ та самих себе, де категорично не можна брехати цьому народу, яка б гірка не була правда, і де треба мати план «Б» і «В» виходу з цього туману.

Я безмежно рада, що у парламенті на сьогодні немає 300 голосів за Мінськ.

Ми виграли собі трошки часу.

Можливо, наша розвідка та РНБО таки подумають над планом «Б».

Гарна новина серед цього всього – ми можемо стати справжньою державою і стати набагато сильнішими, пройшовши наскрізь цей темний тунель і вийшовши на іншу сторону.

Ще одна гарна новина – якщо будемо «слухняними» хлопчиками та дівчатками у впровадженні реформ та виконанні Мінську, Німеччина після довгих переговорів зможе погодити нам великий «План Маршала» для України в обмін на санкції, які Європа може більше не подовжить – нам можуть дати 150 мільярдів євро.

І якщо ми матимемо на той час гідний уряд, зможемо використати ці мільярди на свою економічну безпеку, реформи та закладання фундаменту точок зростання економіки. І стіна між нами та російським зруйнованим Донбасом паде за 5-6 років.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», «Українська правда», 4 лютого 2016 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова