Альона Шкрум: Наш президент вже три роки «у виборчій кампанії»

Президент Дональд Трамп вперше виступив перед Конгресом США. Це одна з дуже важливих промов кожного президента.

Вона була найдовшою за останні 35 років і тривала 72 хвилини.

Він був більш спокійним та менш агресивним, ніж зазвичай, але продовжив свої звичні вже скарги на міграційну політику та міжнародну торгівлю. Говорив про нову медичну реформу на противагу «Obamacare» та (що важливо для нас) сказав про збільшення витрат на оборону та рішучу підтримку НАТО.

За моїми відчуттями та в порівнянні з українськими політиками, промова була дуже чіткою та детальною, надихаючою. Але зі здивуванням чую від колег зі «схил Капітолію» – промовою не дуже задоволені як демократи, так і обидва «табори» республіканців: і ті, які підтримують Трампа, і ті, які ним дуже занепокоєні.

Усі хочуть більше деталей його програми і розчаровані тим, що він й досі «у виборчій кампанії», коли говорить лозунгами та не пропонує конкретних кроків для підтримки індустрії чи зменшення податкового тиску, чи медичної реформи.

Для американців це дивно і вони звикли «get down to business» (брати бика за роги).

Для нас – абсолютно нормально. Наш президент «у виборчій кампанії» вже три роки і не презентує чітких планів, конкретики у межах своїх повноважень. А скоро почне вже нову виборчу кампанію.

«Time» пише про хаос, який приніс Трамп, та невизначеність у його поглядах і політиці.

За перші 50 днів президент Трамп ще не сформував свою команду, і тому невизначеність продовжується.

Для України ця невизначеність більша, ніж будь-коли. І це змушує нас всіх, разом із МЗС, посольством, нашими друзями в США працювати наполегливіше.

Для мене звучали неоднозначно слова пана Трампа про те, що США готові шукати нових друзів (навіть серед тих, хто раніше був противником) та нові альянси – для досягнення миру і стабільності у світі.

Втім, час все покаже.

Нам поки що залишається, як казав президент Рузвельт, робити те, що можемо з тими можливостями, які зараз маємо, і там, де знаходимося.

Це моє давнє мото на ці роки у парламенті.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 1 березня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова