Альона Шкрум: Ми стаємо країною тотальної безвідповідальності

Для того, щоб у країні відбулися якісні зміни, потрібно реформувати контролюючі інституції.

Про це народний депутат фракції «Батьківщина» Альона Шкрум заявила в прямому ефірі телеканалу «Прямий».

«Україні треба реформувати інституції, які контролюватимуть все: і держслужбовців, і відшкодування ПДВ, і монополії, і народних депутатів тощо. У інших країнах існує по 10 таких інституцій. Антимонопольний комітет, ЦВК, потенційне НАБУ, ДБР або Рахункова палата – нам не треба винаходити велосипед. Якщо ми створимо правильні інституції, які контролюватимуть всі ці питання, корупція сама по собі буде невигідною державною справою», – пояснила вона.

За словами політика, якщо правильно запустити ці інституції, то ми зможемо побачилти конкретні результати.

«Проте влада сьогодні не хоче конкретних результатів. І саме тому нас відволікають виставами (зокрема, конфлікт НАБУ і САП). Ці органи мають показувати результат замість того, щоб обвинувачувати один одного. Це відволікає від того, що нічого не зроблено. Сьогодні в нас жодного кримінального правопорушення, жодного вироку суду після перевірок декларацій НАЗК. Люди втрачають надію на те, що щось може змінитися. Відповідальності – нема», – обурилася вона.

Антикорупційні структури, на переконання Альони Шкрум, мають правильно працювати для того, щоб українці бачили результат.

«Ми стаємо країною тотальної безвідповідальності з погляду того, що можна робити все – наслідків немає. Це ще більше систему руйнує. Сьогодні відбувається дискредитація нових антикорупційних органів з метою показати, що шансів у них немає, що вони такі як всі, що ніхто не працює», – наголосила депутат від «Батьківщини».

Водночас, як підсумувала Альона Шкрум, шанс буде за умови, «якщо створити правильні інституції, якщо прийде людина не з системи, яка захоче щось зробити для країни».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова