Альона Шкрум: Договір про вічну дружбу з РФ

У ВР розпочався розгляд закону про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ.

Президенту та МЗС знадобилося «лише» 4 роки, щоб «прозріти» нарешті і зайняти державницьку позицію та пристати на вимогу нашої фракції. Ще на початку 2015 року фаховий дипломат Борис Тарасюк зареєстрував законопроект №0005 у цьому скликанні про припинення дій положень цього договору. Це було одне з перших питань цього скликання парламенту. Так само, як питання розірвання дипломатичних відносин (проти чого досі виступає президент та МЗС), як і питання введення воєнного стану (за яке нас 4 роки таврували «рукою Кремля»).

Усі ці питання прямо саботувало МЗС, президент, його Адміністрація та представники його фракції.

Тоді комітет у закордонних справах дав лише 2 голоси «За» скасування окремих статей договору і виступив категорично проти розірвання договору. Тоді активні голосні представники президента у Раді, пан Клімкін, пані Зеркаль та депутати БПП на ефірах істерично кричали, що розірвання договору – це «голий популізм», це «гра на руку Кремлю» і ще «страшне порушення мінських угод». І, звісно, що всі, хто згадують про потенційне розірвання – є зрадниками та шпигунами.

Так само, як сьогодні, виявляється, зрадниками та рукою Кремля всі, хто не славить мудрого президента та ставить запитання щодо торгівлі з агресором та дипзв`язків, або питання про припинення, а не денонсацію договору (відповідно до Віденської Конвенції 1969р.).

Найцікавіше сьогодні – це спостерігати, як змінюється тональність дискусії щодо договорів з РФ та як перевзуваються у повітрі порохоботи. Цинізм, гібриди та вічний піар – ось ваші «мова, віра, армія». А зовнішня політика – має бути чіткою, зрозумілою та позбавленою подвійних стандартів.

Ми ж далі боротимемося за наші незмінні принципові позиції та раді, що потрохи, але все ж таки президент виконує програму фракції «Батьківщини» та інших патріотичних сил у ВР. Думаю, ближче до виборів, коли рейтинги чинного президента продовжать падати, ми нарешті побачимо ще і розрив дипвідносин з РФ.

Та дай Боже хоч заради піару та страшенно запізніло, але зробити правильне рішення.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщина», Facebook, 6 грудня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова