Альона Шкрум: День сурка у Раді

Перший день сьомої сесії цієї Верховної Ради – спроба номер 7 почати роботу над змінами у країні.

Майже не віриться, що ця Рада працює вже більше 1000 днів. 7-й раз ця Рада співає гімн.

Слова одні й ті самі, заклики одні й ті самі, красиві вишиванки, от тільки так катастрофічно мало зроблено. Хвилини мовчання, патріотичні гасла (частіше від тих, хто гарно заробляє на війні), розмови про хлопців на фронті, а у кулуарах – запитання про мільярди гривень з державного бюджету, відданих друзям Порошенка – аграріям, та нові корупційні схеми.

Це «день сурка» у ВР – кожен день одне й те саме. І як не змінюй слова у реченнях та розкладку голосувань і людей на посада, як їх не посади – результатів для країни мізер.

– – –

Спікер виділяє 5 пріоритетів: пенсійна, медична, судова, освітня реформи та реформа Парламенту.

Таке враження, що реформи та законопроекти нам треба «для галочки», для МВФ, для статистики прийнятих та порахованих кимось «реформ», для грантів, для нових потоків державних коштів…для чого завгодно, але не для позитивних змін.

Кінцевим результатом усіх реформ повинен стати прогрес у сфері людського розвитку для кожного без винятку громадянина України.
Реформи мають робити державу та кожного українця окремо – заможнішим і щасливішим. І тільки для цього, врешті решт, мають робитися реформи, і тільки тоді вони є реформами, а не демагогією чи пограбуванням.

Наразі ж, Валовий національний пПродукт на душу населення, з урахуванням інфляції, – знизився на 31,9%. На 31,9 відсотків, колеги!

Це говориться у висновках «Доповіді про стан людського розвитку» за 2016 рік під назвою «Людський розвиток для всіх і кожного», яку Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) представила в Києві в березні 2017 року.

– – –

Які ж реформи?

• Слово «реформа» дискредитоване вщент. Говорити про «судову» реформу – ганебно і смішно після закону про КСУ. Про інші «реформаторські ідеї» будемо говорити окремо. Бо важливі деталі.

• Реформа парламенту – це як жарт. Це моє найбільше розчарування.
Іронічно чути про цю реформу від спікера парламенту, від людини, яка постійно порушує Регламент та закони України і незаконно підписала місяць тому закон про Конституційний суд.

Пізно говорити про реформу парламенту, коли Верховну Раду зруйнували. Зруйнували інституційно, бо парламент зараз немає жодного механізму контролю, він втратив контроль за іншими гілками влади і більше не ухвалює рішень, а лише затверджує ті, які спускають йому друзі Президента.

1 – ВРУ не має дієвої Рахункової палати – обрати членів не можуть 3 роки.

2 – Немає нового складу ЦВК, і цей інститут очолює людина, що фігурує у чорній бухгалтерії Партії регіонів.

3 – Парламент не має можливості збирати тимчасові слідчі комісії для розслідувань, не має незалежного Регламентного комітету і навіть голови комітету.

4 – Парламент тепер не має і незалежного інституту парламентського Омбудсмена , який вбитий цією коаліцією в законі про КСУ.

Яка реформа парламенту, шановні?

– – –

Про що треба було б говорити цієї сесії?

Треба було б говорити про серйозні і радикальні податкові зміни, які дозволять дихати бізнесу, та отримати хоч декілька точок зростання економіки. Треба говорити про стратегію швидкого підняття економіки, стратегію розвитку туризму та інших сфер, про виведення ринку з тіні, розвиток та стимулювання українського експорту в країни ЄС та про те, які конкретні галузі економіки ми можемо підтримати для швидкого результату.

Треба говорити та ухвалювалювати закони для розвитку місцевого самоврядування, яке зможе піднімати цілі регіони самостійно й за допомогою інвестицій – але закон про службу в місцевому самоврядуванні заветований Президентом особисто. Рік його саботує коаліція.

Треба було б говорити про необхідні закони з державного управління, які б прибрали від міністерств невластивими їм функцій, що стали лише розсадником величезної корупції, які б реформували і Кабмін і центральні органи виконавчої влади.

Але цих питань у порядку денному немає.

Як і немає законопроекту про виплату компенсації сім’ям загиблих АТОшників. Як і немає реальних, а не фейкових ініціатив, щоб змін у державі для зростання ВНП.

– – –

Що я очікую від цього 7-ї сесії?

Я більше не очікую реальних реформ. Ні політичної волі, ні голосів для справжніх змін, ні експертних знань, ні реального бажання – тут немає.

Я лише очікую від декількох десятків депутатів, які прийшли сюди не заробляти, в працювати для українців, – що вони будуть голосно інформувати суспільство про жахливі помилки, про корупцію у законопроектах, про договорняки, про нові схеми, і будуть зупиняти щоденні спроби поділити бюджетні потоки та загнати країну у глухий кут, вбивши навіть ті працюючі інститути, які залишилися.

Це буде ДЕНЬ СУРКА, який буде повторюватися знову і знову, доки ми не вийдемо з цієї матриці парламенту, який підмінив суть реформ красивими назвами і статистикою, і не виберемо ті кроки, які приведуть нас до відновлення контролю над країною.

Бо фізично більше не можу день за днем, сесія за сесією бачити одну й ту саму картинку, чути одні й ті самі крики, і втрачати сили, час і достойних людей – в тому самому вічною бої проти беззаконності, проти невігластва, проти великих грошей, маніпуляцій і руйнації незалежних інституцій.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда. Блоги, 5 вересня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова