Альона Шкрум бере участь у Глобальному Саміті Партнерства «Відкритий Уряд»

Народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум бере участь у Глобальному Саміті Партнерства «Відкритий Уряд» (5th Open Government Partnership Global Summit), який проходить за підтримки грузинського парламенту у столиці Грузії Тбілісі.

Політик представляє український парламент на запрошення співорганізаторів Саміту – організації ЄС-ПРООН, яка діє в Україні в рамках проекту «Рада за Європу» й уже більше 2 років розвиває ініціативу «Відкритий парламент».

Альона Шкрум є активним учасником цієї ініціативи й добре володіє інформацією щодо реформи Верховної Ради України.

Так, сьогодні, 19 липня, депутатка від «Батьківщини» виступала спікером однієї з дискусійних панелей Саміту на тему просування ефективної співпраці між парламентом країни та громадянським суспільством.

«Наша рідна Верховна Рада б’є усі рекорди за відкритістю даних, механізмами залучення громадян. Ми маємо відкриті сесії, відкриті комітети, громадські обговорення, електронні петиції до парламенту, обговорення проектів на сайті парламенту, електронні «кабінети» в комітетах, аудіо та відео трансляцію, звіти роботи депутатів та звіти голосувань за конкретні законопроекти, навіть інформацію про видатки на транспорт та житло для депутатів, не говорячи про дуже детальні електронні декларації кожного політика»,  – деталізувала на саміті Шкрум.

Також, за її словами, що Верховна Рада України в порівнянні з багатьма парламентами інших країн б’є усі рекорди за відкритістю даних та механізмами залучення громадян до законотворчого процесу.

«З усіх країн світу – Україна за відкритістю уряду та парламенту посідає 31 місце у світі! Це чи не найкращий наш з вами показник за усіма можливими світовими рейтингами!» – підсумувала Альона Шкрум.

Водночас, представниця «Батьківщини» задається питанням, чому така прозорість нашого парламенту не конвертується у його ефективність.

«Чого ж відкритість та публічність не допомагає забезпечити елементарне виконання Регламенту та санкції за кнопкодавство (яке тепер присутнє на кожному голосуванні)? Чого ж відкритість наших парламентських комітетів не запобігає підробці фінальних порівняльних таблиць та законопроектів? А електронні декларації не ведуть до відповідальності за незаконне збагачення?  А обговорення проектів – до кращої якості законів в країні? І чого рівень довіри до парламенту у наших громадян є чи не найнижчим у світі, коливаючись на рівні 4-10%?» –  написала Альона Шкрум на своїй сторінці у Facebook.

Дискусію української парламентарки підтримували учасники з інших країн, зокрема, Бланка Овелар, Сенатор із Парагваю, Марія Барон, журналістка із Аргентини, Георгій Клдіашвілі, виконавчий директор грузинського Інституту розвитку свободи інформації Ірина Прудізе, депутат грузинського парламенту та голова Постійної парламентської ради з питань відкритого та транспарентного врядування.

Довідково: Партнерство «Відкритий Уряд» – це багатостороння ініціатива, яка спрямована на забезпечення виконання зобов’язань урядів країн щодо впровадження прозорості, залучення громадян до процесу прийняття рішень, боротьби з корупцією та використання нових технологій для підвищення ефективності урядування.

До заходів у рамках цьогорічного Саміту, що проходить в період 17-19 липня у Тбілісі, залучено до двох тисяч учасників з усього світу, серед яких і глави держав та урядів, міністри, державні службовці, депутати парламенту, місцева влада, представники громадянського суспільства, міжнародні фонди, дослідники, науковці та журналісти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова