Сьогодні в Окружному адміністративному суді Києва відбулося перше засідання у справі оскарження незаконного підвищення квартплати для киян удвічі.
Про це повідомив представник позивача, яким виступає ВГО «Спілка власників житла України», а також представник Юлії Тимошенко у тарифних позовах Олександр Трохимець.
«Незважаючи на місячний термін для подання усіх документів, які підтверджують законність та економічну обґрунтованість підвищення квартирної плати, КМДА так і не змогла надати жодного документу до суду. Представник адміністрації та представники керуючих підприємств, що надають житлово-комунальні послуги киянам, попросили у суду ще місяць для подачі документів», – прокоментував юрист хід засідання.
За словами представника позивача, відповідач та треті особи на його боці, а саме – комунальні підприємства, намагалися знайти привід, аби дані документи не надавати, або надати вибірково, по декількох будинках (загалом їх – понад 8 тисяч), і мотивували це великим обсягом документації.
Виступаючи у суді, Олександро Трохимець звернув увагу на те, що «КМДА може протягом двох тижнів перевірити та встановити тарифи для усього міста, але протягом цілих 2 місяців не може скопіювати вже готові документи».
«Тим самим КМДА просто затягує судовий процес!» – обурився юрист.
Олександру Трохимцю вдалося переконати суддю застосувати положення ч.2 ст.71 статті Кодексу адміністративного судочинства України, яка у разі ненадання визазначених документів у наступному судовому засіданні дозволяє задовольнити позов на користь киян.
За його словами, згода судді зафіксована в аудіозаписі судового засідання.
Наступне засідання у справі незаконного підвищення квартплати для киян відбудеться 19 жовтня.
Нагадаємо, що Окружний адмінсуд Києва вже понад рік розглядає два тарифні позови лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко: проти уряду – про скасування втричі підвищеної ціни на газ для населення, та проти НКРЕКП – про незаконне підвищення тарифів на гарячу воду та опалення.
Як уточнив представник Юлії Тимошенко, у справі проти уряду Гройсмана зараз проходить судово-економічна експертиза «економічно обґрунтованої» ціни на газ, а справа проти НКРЕКП перебуває в режимі письмового провадження вже більше 9 місяців.
«Отже, ми бачимо, що органи державної та місцевої влади замість того, щоб захищати своїх громадян, нахабно їх грабують через незаконне підвищення тарифів. При цьому, коли ми намагаємося захистити права українців у судах, влада робить усе, щоб затягнути судові процеси. Затягування часу у судах свідчить лише про одне: позивачі, які на боці народу, у тарифних справах повністю праві, а у влади немає жодних аргументів для доведення правоти своїх дій», – підсумував представник позивача Олександр Трохимець.