Народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум взяла участь у другому засіданні Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА), урочисте відкриття якого відбулося вчора у Верховній Раді.
У рамках заходу обговорювалися питання політичної та безпекової ситуації в Україні, зокрема на Сході нашої країни, демократичність та відкритість проведених місцевих виборів, незаконна анексія Криму, процеси імплементації мінських угод, а також гуманітарна ситуація.
Як наголосила Альона Шкрум, учасники діалогу дуже відверто говорили про вибори.
«Наші колеги з ОБСЄ та ЄС підтвердили необхідність нового Виборчого кодексу, про який ми давно говоримо з нашою фракцією. Також порушували болючі питання боротьби з корупцією, питання судової реформи, конституційної реформи, говорили про реформу правосуддя та державного управління. Окрім того, обговорювались відносини України з ЄС у галузі торгівлі, інвестицій та в енергетичній сфері», – розповіла народний депутат від «Батьківщини», яка також є заступником члена Української частини Парламентського комітету асоціації.
Під час засідання Альона Шкрум доповіла європейським колегам про реформу державної служби, зміни до законів про КМУ та ЦОВВ та адміністративні послуги й адмінпроцедуру – «усе те, в чому нам конче потрібна сильна позиція Європарламенту та навіть тиск на урядовців».
За її словами, євродепутати добре розуміють той факт, що реформи в Україні доводиться робити у складних політичних, економічних та соціальних умовах, до того ж паралельно зі складним завданням забезпечення територіальної цілісності країни.
«Для європейців більше не проходить імітація бурхливої діяльності ані уряду, ані Адміністрації Президента. І це зараз допомагає дотиснути, зокрема Закон «Про державну службу». Сумно, що європейці, Посол ЄС в Україні та європейські дипломати є кращими союзниками реформи держслужби, ніж ті, хто цю реформу має впроваджувати», – зауважила Шкрум.
Зазначимо, що сьогодні за планом члени Парламентського комітету асоціації на черговому засіданні мають ухвалити спільну заключну заяву та рекомендації щодо подальшої спільної роботи.