Питання аграрного рейдерства протягом останніх років вражає своїми масштабами й агресією та безумовно перетворилося на суспільну катастрофу, що гальмує економічні процеси в Україні та перешкоджає розвитку приватного середнього і малого бізнесу.
Попри створення цілого ряду комісій (Міжвідомчої Урядової комісії, комісії Мін’юсту, оперативних обласних штабів), аграрне рейдерство продовжує завдавати величезних економічних втрат країні та аграрним підприємствам.
На засіданні нашого аграрного Комітету розглядався законопроєкт №0858 щодо протидії рейдерству, готовий до другого читання. Нагадаю, що це перехідний законопроєкт з минулого скликання (№8121 від 14.03.2018), його парламент ухвалив у першому читанні 10 липня 2018 року. А 20 грудня 2018 року його повернули до Комітету для доопрацювання і внесення на повторне друге читання. Вже в лютому поточного року Комітет його розглянув та передав у сесійну залу, однак черга до нього не дійшла, і минуле скликання завершило свою роботу без ухвалення остаточного рішення по цьому законопроєкту. Тому робота над ним продовжується вже у дев’ятому скликанні. І я впевнений, що найближчим часом його Верховна Рада ухвалить в цілому як закон.
Законопроєкт № 0858 розроблявся створеною при аграрному Комітеті робочою групою, до складу якої входили народні депутати України, керівники Мін’юсту, Мінагрополітики, Держгеокадастру, аграрних асоціацій, посадові особи Національної поліції України, експерти Світового банку та проєкту USAID «Агросільрозвиток», фахівці у сфері земельних відносин.
Усвідомлюючи гостру проблему рейдерства, зі свого боку, я долучився до роботи над цим законопроєктом. До другого читання було подано всього 87 правок, з яких 82 враховано. Спільно з колегами ми підготували та внесли 68 правок. Тому очікуємо на розгляд та ухвалення цього законопроєкту вже у сесійній залі. І це потрібно робити в найкортші терміни.
Хочу акцентувати увагу на тому, що зволікання із законодавчим врегулюванням питання протидії рейдерству призведе не лише до втрат аграрного сектору економіки, а й до втрати іміджу України, як країни, в якій можливо цивілізовано займатися аграрним бізнесом.
Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 листопада 2019 року.