Олег Мейдич: Перед ухваленням бюджету-2022 потрібно збільшити видатки на державні програми для аграріїв 

Сьогодні під час засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендували Верховній Раді України законопроєкт №4554 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.

Нами були подані пропозиції, що стосуються соціальних аспектів забезпечення дитячим харчуванням шляхом внесення зміни до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та «Про охорону дитинства» з метою:

1)  Визначення категорій дітей, які мають право на безкоштовне або пільгове забезпечення дитячим харчуванням (це діти грудного віку та 2-го року життя із малозабезпечених сімей, діти грудного та раннього віку, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, діти з-поміж осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);

2)       Встановлення права на безкоштовне або пільгове забезпечення дитячим харчуванням визначених категорій дітей через набори дитячого харчування;

3)       Створення сприятливих умов для забезпечення наявності на ринку дитячого харчування в достатній кількості (через пільгове кредитування операторів ринку та/або оподаткування, пільгове митне та/або тарифне регулювання).

Законопроєкт визначає основні новації в законодавчому регулюванні – приведення законодавства щодо безпечності та якості дитячого харчування у відповідність до основних законів у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

Також під час засідання Комітету продовжили розгляд поданої таблиці з поправками до другого читання законопроєкту № 2064 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні.

Я, як один із авторів законопроєкту №2064 зазначу, що прийняття даного закону давно вже на часі, оскільки регулює питання, які досі не були врегульовані, а саме: передбачається внести зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі» та доповнити новим положенням, відповідно до якого встановлюється строк для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання, який не може бути меншим як 25 років та прийняли рішення прийняти у другому читанні та в цілому як Закон з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Також затвердили Рекомендації виїзних комітетських слухань щодо врегулювання функціонування меліоративних систем (практику та перспективи розвитку).

Розглянувши та обговоривши питання щодо бюджетного фінансування агропромислової галузі у 2022 році, підкомітетом з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі прийнято рішення в робочому порядку разом з колегами підготувати звернення до Кабінету Міністрів України збільшити видатки загального фонду за бюджетними програмами Державного бюджету Міністерству аграрної політики та продовольства України.

За результатами розгляду питань порядку денного прийняті наступні рішення:

1. Рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проєкт Закону про Державний бюджет України на 2022 рік (реєстр. № 6000) з урахуванням висловлених пропозиції та змін.

Внести такі зміни до додатка 3-го та 4-го проєкту Закону про Державний бюджет України на 2022 рік, збільшивши видатки загального фонду за бюджетними програмами Державного бюджету Міністерству аграрної політики та продовольства України.

Рішення Комітету з даного питання з додатками надіслати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України.

2. Рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС, реєстр. №4554, прийняти у другому читанні та в цілому як Закон в редакції Комітету з подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

3. Рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні, реєстр.

№ 2064, прийняти у другому читанні та в цілому як Закон з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

4. Затвердити рекомендації виїзних комітетських слухань на тему: «Актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем: практика та перспективи розвитку» (13-14 вересня 2021 року, Одеська та Миколаївська обл.).

Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 вересня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова