Юлія Тимошенко: Зростання доходів українців до європейського рівня необхідне для піднесення економіки

Завдання нової влади – збільшити рівень доходів українців щонайменше у 3,5 раза та зміцнити гривню.

Про це Юлія Тимошенко повідомила під час зустрічі з громадою Лебедина на Сумщині.

Вона зауважила, що наразі доходи українців у 3,5 раза нижчі, ніж у сусідній Польщі, і в 16 разів нижчі, ніж у середньому по об’єднаній Європі.

«Як ви думаєте, скільки наша молодь терпітиме це приниження, якщо в Німеччині в 16 разів більше платять?» – обурилася лідер «Батьківщини».

За її словами, ми як країна маємо зрозуміти, що сьогодні людина – найбільша цінність у світі, й усі сильні економіки спираються на інтелект.

Якщо ми хочемо, щоб наші лікарі та викладачі працювали в Україні, маємо збільшити доходи українців принаймні до рівня сусідньої Польщі, наголосила Голова партії.

Водночас, за її словами, це стимулюватиме економічне піднесення в самій країні, адже чим більше товарів та послуг зможуть купувати громадяни, тим більшим буде збут вітчизняних підприємств.

Для того, щоб зарплати зростали, необхідно переглянути фінансову, кредитну та бюджетну політику, вважає Тимошенко. Підтримувати треба не великі монополії, а малий та середній бізнес, додала вона.

«З бюджету останні роки виділяються величезні гроші на дотації монополіям, які виробляють курятину. Мільярди гривень! Хоча їхнє виробництво повністю окупне. Коли ми порахували, скільки їм виділяли дотацій на ці монопольні корпорації, наближені до влади, то вийшло 350 грн дотацій на одну курку. Я хочу запитати, де ці золоті кури?» – обурилась політик.

Юлія Тимошенко також зауважила, що у 2019 році 32% видатків бюджету піде на повернення необґрунтованих боргів, які влада набрала за останні роки. На обслуговування боргу йде 419 млрд грн на рік, тоді як на оборону Україна витрачає лише 85 млрд грн, а Пенсійний фонд становить 200 млрд грн.

Лідер «Батьківщини» наголосила і на необхідності зміцнювати гривню. Вона зауважила, що гривню знецінили у три рази штучно, бо Національним банком фактично керують ззовні.

«Нещодавно міжнародна спільнота оголосила результат оцінки валют всіх країн – нашу валюту визнали найслабшою та найбільш недооціненою в Європі», – констатувала вона, підкресливши, що змінити фінансову політику потрібно якнайшвидше, бо «нам потрібна стабільна та сильна гривня».

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова