Юлія Тимошенко: «Батьківщина» представлятиме європейську опозицію у парламенті

«Батьківщина» утрималася при голосуванні за затвердження нового прем’єр-міністра та перейшла в демократичну європейську опозицію.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила під час виступу у Верховній Раді.

Політик наголосила, що нової коаліції в парламенті де-юре так і не створено, а депутати, які де-факто проголосували за новий уряд,  і є нова коаліція.

«Чесна справа – це покласти на стіл підписи щодо створення коаліції, так, як створювалася попередня коаліція. Підписів країні не пред’явили. Чому? Тому що сьогодні коаліція буде на папері створена. А коаліція – і я прошу країну уважно дивитися за цим – буде створена тим голосуванням, яке підтримає призначення прем’єр-міністра і нового уряду. Ось там ви побачите справжню коаліцію, яка правитиме країною. І я не думаю, що це сподобається українському народу», – наголосила Юлія Тимошенко перед голосуванням за відставку Арсенія Яценюка та обрання нового очільника уряду.

Лідер «Батьківщини» розкритикувала дві провладні фракції за те, що рішення щодо звільнення Яценюка з посади прем’єра та призначення нового керівника уряду ухвалювалося «в пакеті», оскільки це протирічить Регламенту Верховної Ради та Конституції України.

«Пакетне голосування – це відразу всіх знімають, відразу всіх призначають. І це означає, що довіри немає, міняються місцями стільці, а не курс країни», – вважає Голова фракції.

_APM7967

Юлія Тимошенко наголосила, що «Батьківщина» переходить в опозицію – «європейську, демократичну, парламентську опозицію, і це, можливо, вперше, коли у Верховній Раді проєвропейські сили представлятимуть як владу, так і опозицію».

На її думку, «це означає, що опозиція буде сильною, адекватною, а не такою, яка дасть поблажку приниженню людей, грабуванню бюджету на всіх рівнях».

Лідер «Батьківщини» також закликала всі демократичні сили до формування нового демократичного курсу держави: «З цієї хвилини, розуміючи, що нічого не зміниться, треба формувати новий курс держави».

«Батьківщина» розпочинає масштабні консультації з громадянським суспільством, з професійними колами для того, щоб новий курс держави був сформований і в України з’явилась надія, а не перестановка стільців. Слава Україні!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова