Вадим Івченко: Правоохоронні органи мають з’ясувати, хто отримував прибутки за постачання вугілля з Донбасу

Блокада постачання вугілля з непідконтрольних територій Донбасу продемонструвала не тільки абсурдність наших тарифів, але й те, що на їх підвищенні хтось добре збагатився.

Про це вчора в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Маємо досить цинічну заяву президента, який вважає, що Україна не повинна на 100% відмовлятися від антрацитового вугілля, яке видобули на непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей. Хоча ця торгівля є фактично «торгівлею на крові». Цією блокадою була викрита багатомільйонна оборудка щодо цін на енергоносії», – зазначив він.

За словами народного депутата, під час блокади виявилось, що вугілля до нашої країни завозиться контрабандним шляхом з окупованих територій.

«І воно коштує від 600 до 700 гривень. Українці ж за нього платять майже втричі дорожче, адже діє формула «Роттердам плюс», яка базується на європейському індексі цін на вугілля», – зауважив Івченко.

Він також нагадав: коли піднімались тарифи, нам казали, що все це робиться з однією метою — аби країна досягла енергетичної незалежності.

«А що маємо сьогодні? З’ясувалось, що, як і раніше, Росія може будь-коли перекрити постачання вугілля, а також шантажувати корупційних чиновників, які задіяні в цій оборудці. А що ж тоді було зроблено урядом для енергетичної незалежності за всі ці роки, окрім того, що з кожної тонни вугілля 1 тис. грн. поклали собі до кишені?» – обурився парламентар.

У зв’язку з цим Вадим Івченко закликав правоохоронні органи терміново розібрались у фінансових складових цієї схеми і оприлюднили прізвища винних.

Читайте також:

Іван Крулько: Для когось війна – це великі гроші, які можна заробити на схемі «Роттердам +»

Олексій Рябчин: Перспективи енергонезалежності України

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова