Іван Крулько: Альтернативи дипломатичному шляху вирішення питання Донбасу не існує

Можна ухвалити десятки різних законів у Верховній Раді, але це не зупинить агресію Росії на Донбасі і не вирішить питання Донбасу. Бо РФ, яка окупувала український Крим, не хоче миру, про що, зокрема, свідчить посилення обстрілів бойовиками на сході України.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «НАШ».

За оцінками парламентарія, стратегічне розв’язання проблеми з Донбасом – це відновлення контролю над кордоном з РФ, але наразі ніхто не піде на силовий сценарій.

«По суті Мінські угоди сьогодні виконують лише одну функцію – потрохи звільняють українських бранців Кремля. Більше Мінський формат ні на що не здатен. Всі інспектування – це тактичні кроки, які стратегічно нічого не вирішують. Альтернативи дипломатичному шляху за рахунок міжнародного посередництва і переговорів вирішення питання Донбасу не існує. Інакше будуть великі жертви», – зауважив Іван Крулько.

Він наголосив, що Україна хоче мирного врегулювання на Донбасі, але воно має відповідати національним інтересам, а не робити державу ще слабшою шляхом ухвалення особливих законів.

«Чи можуть спецзакони про особливості місцевого самоврядування зробити Українську державу міцнішою? Ні! Уявіть собі, що приймається закон, яким вводяться спеціальні суди, які не контролюються українським законодавством, як на всій іншій території держави, народна міліція, яка не підпорядковується МВС України, водяться якісь особливі речі щодо проведення там виборів, які не відповідають Виборчому кодексу України. Чи буде це Україна? Це буде щось інше. Більше того, я вважаю, що це може посилити бажання інших областей мати особливі закони, які діятимуть на їхній території», – пояснив позицію народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова