Вадим Івченко: Питання продажу землі визначить долю України

Сьогодні питання продажу сільськогосподарської землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина, це – доля України.

Про це народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко сказав під час зустрічі із мешканцями Ротмістрівської ОТГ у рамках робочого візиту на Черкащину.

Він наголосив на необхідності збереження мораторію на продаж земель і повідомив про ініційований «Батьківщиною» Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення: «Скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель призведе до монополізації земельного ринку в Україні».

За його словами, сьогодні в країні ще не сформований потенційний вітчизняний покупець землі, а відтак земельні ділянки зможуть скупити лише олігархи.

«Сьогодні питання продажу землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина. Це – доля України. Наша держава – це 25% світових чорноземів, які щороку даватимуть прибуток. Ідея аграрного сектора полягає в тому, щоб людина на землі отримала роботу, а з продажу продукції – прибуток. Сьогодні в країні фактично немає покупця землі, немає середнього класу, окрім олігархів. Господарство площею 200 га відповідно до нормативно-господарської оцінки на Черкащині коштуватиме близько 10 млн. грн. Звичайно, таких грошей у селян немає. Приблизно 5-6 сіл монополісти огородять, бо це буде їхня приватна власність», – сказав Вадим Івченко.

«Батьківщина» пропонує свій механізм для охочих продати земельні наділи – продати землю державі, яка в свою чергу передаватиме ділянку в розпорядження територіальної громади. Громада зможе здавати землю в оренду, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів. У такий спосіб земля залишатиметься в державній власності і не сформується монополія.

Депутат повідомив, що політична сила Юлії Тимошенко разом із Асоціацією фермерів та приватних землевласників ініціювала проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі.

25 квітня Центральна виборча комісія України прийняла до розгляду пакет документів про склад ініціативної групи з його проведення.

Вадим Івченко також висловив переконання, що ВО «Батьківщина» зможе зібрати в регіонах необхідну кількість підписів щодо проведення референдуму, оскільки володіє розгалуженою мережею партійних осередків у всіх куточках країни.

Депутат від «Батьківщини» Черкаської обласної ради Віктор Гончаренко зі свого боку наголосив, що аграрії підтримують позицію партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова