«Батьківщина» розпочала підготовку до Всеукраїнського референдуму щодо заборони на продаж землі

19 квітня за сприяння «Батьківщини» відбудеться зібрання ініціативної групи для проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо землі.

Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій і комітетів парламенту.

Вона зауважила, що «Батьківщина», об’єднавшись з Асоціацією фермерів, які категорично проти продажу сільськогосподарської землі,  розпочала підготовку до Всеукраїнського референдуму, щоб почути думку людей з цього питання.

Водночас Юлія Тимошенко повідомила, що провладні фракції ВР, зокрема БПП і «Народний фронт», внесли подання до Конституційного суду щодо скасування мораторію на продаж землі.

До того ж, за її словами,  чиниться тиск на суддів Конституційного суду з метою пришвидшення ухвалення такого рішення.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що до парламенту внесено законопроекти щодо продажу сільськогосподарської землі та відповідна позиція про продаж землі зазначена в меморандумі з МВФ.

«Гадаю, що вони вже остаточно вирішили узаконити ті сотні тисяч гектарів українських чорноземів, які розписані між аграрною олігархією України. Це означає, що хочуть легалізувати свої сотні тисяч гектарів родина Порошенка і наближені до нього люди», – пояснила парламентар.

Юлія Тимошенко також закликала Центральну виборчу комісію не перешкоджати проведенню цього референдуму.

Як наголосила у п’ятницю на прес-конференції лідер партії, «Батьківщина» в жодному разі не підтримає продаж землі з молотка: «Такої традиції в найрозвинутіших аграрних країнах немає. Україна має майже 42 млн га землі, це 72% української території. Ми живемо на золоті! Саме тому наша мета – збільшити кількість фермерських господарств в 36,2 рази, щоб дійти до середньоєвропейського показника».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова