Надія Савченко таки оголосила сухе голодування і вимагає повернення в Україну

Українська льотчиця, народний депутат України від «Батьківщини» Надія Савченко не змінила свого рішення щодо оголошення сухого голодування. Як повідомили адвокати українки після її повернення з СІЗО, голодування Надія починає 4 березня.

Як повідомили адвокат українки Марк Фейгін після повернення із СІЗО, голодування Надія починає 4 березня.

«Я, Савченко Надія Вікторівна, українка, громадянка України оголошую сухе голодування з 4 березня 2016 року до повернення мене в Україну живою чи мертвою», – заявила Надія Савченко у заяві, опублікуваній адвокатами у соцільних мережах.

Надія Савченко наголосила, що забороняє виводити її з голодування, брати в неї аналізи, торкати та оглядати себе російським лікарям та працівників СІЗО.

Українка категорично наполягає, що погодиться лише на огляд українських лікарів, а будь-яке застосування до неї фізичної сили буде розцінювати як тортури і чинитиме опір.

«Сухе голодування – це протест на дії російської влади, російських спецслужб, слідства, суду і прокуратури Росії і на те, що вони намагаються приховати свої злочини. Вони винні в порушенні міжнародного права, у викраденні мене з України, насильному перевезенні мене в Росію і незаконному утриманню мене в тюрмах РФ і безчесному суді наді мною», – йдеться в тексті заяви.

Надія Савченко також жорстко заявила: «Якщо до 9 березня 2016 року я залишуся живою, вимагаю вивезти мене на судове засідання. У випадку моєї смерті я забороняю проводити розтин мого тіла і вимагаю віддати його цілим моїм мамі і сестрі. Моє рішення незмінне».

У приписці до заяви українська льотчиця написала ще кілька слів для українців.

«Воля ціни не має! У Росії нікому не вірю! Не боюся! Не прошу! Я сказала своє останнє слово. З Україною в серці, Надія Савченко», – заявила українка.

Нагадаємо, 2 березня під час судових дебатів російські прокурори заявили про те, що будуть просити для Савченко 23 роки в’язниці.

3 березня під час судових дебатів у Донецьку Ростовської області Росії на завершенні слухань у справі Надії Савченко вона мала виступити із заключним словом.

Але суддя закрив засідання й оголосив перерву в суді до 9 березня. Надія Савченко у відповідь заявила, що оголошує сухе голодування, про яке вона попереджала раніше у випадку зволікання суду з винесенням вироку.

Не піддаватись на російські провокації і відмовитись від голодування закликала Надію у своїй заяві і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Відреагував і Держдепартамент США, який  виступив із  різкою заявою про необхідність негайного звільнення народного депутата від «Батьківщини» Надії Савченко у зв’язку з оголошенням нею голодування.

заява Савченко

Савченко 1

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова