Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що політика постійного збільшення державних зовнішніх запозичень є руйнівною для економічного стану держави.
Про це вона заявила сьогодні в ефірі «Шустер live» на телеканалі «112.Україна».
«Політика, коли зовнішні запозичення зробили перемогами, і коли сьогодні всі перемоги базуються на тому, як ми вдало взяли ще один мільярд, потім другий, потім п’ятий, – це не політика відродження і становлення України», – сказала Юлія Тимошенко.
Лідер фракції повідомила, що на сьогодні прямий і гарантований зовнішній борг України складає 91% валового внутрішнього продукту України».
«Це майже дорівнює ВВП України. Борг в 1 трильйон 804 мільярди гривень – це означає, що кожен з вас, якщо рахувати, що у нас умовно 45 мільйонів людей, повинен віддати 44,5 тисячі гривень!» – пояснила народний депутат і продемонструвала відповідні цифри.
Юлія Тимошенко зазначила, що відповідно до українського законодавства, заборонено піднімати зовнішній борг вище 60% валового внутрішнього продукту.
«Далі це загрожує національній безпеці України, нашому з вами життю! Нормальний борг складав, коли я здавала уряд, – 34,8% ВВП», – сказала колишній прем’єр-міністр.
Лідер партії «Батьківщина» також додала, що «починаючи з 2007 року до сьогоднішнього дня борг зріс в 5, 7 рази в гривнях».
Юлія Тимошенко також повідомила про деталі невигідних для України умов реструктуризації зовнішнього боргу, які були прийняті урядом та схвалені парламентом на цьому планерному тижні.
«Кажуть, ми списали 3,6 мільярди доларів. Насправді 3,6 мільярди нам оформили спеціальними цінними паперами. Це наш борг», – наголосила політик.
Вона зазначила, що відповідно до умов реструктуризації, зовнішній борг «ми будемо гасити у відсотках від зростання валового внутрішнього продукту, якщо у нас, дай Боже, зростання ВВП підніметься вище 3%».
«Тобто рахують у відсотках від ВВП. А якщо більше 4% ВВП, і ми з вами зможемо з колін встати, то 40 % ВВП ми будемо віддавати на всі ці речі», – роз’яснила Тимошенко.
Лідер «Батьківщина» нагадала, чому її фракція була змушена підтримати в парламенті такі умови реструктуризації: «Наша фракція теж за це приниження голосувала, тому що нам не залишили вибору. Нам сказали – або сьогодні голосуєте, або завтра у вас дефолт. Дефолт – це радикальне падіння курсу гривні, зниження доходів в реальному вимірі».
«Але я вірю в те, що уряд може змінитися. Новий уряд, який прийде, зробить все, щоб угода була переформатована, щоб зашморг був знятий», – висловила сподівання Юлія Тимошенко.