Заява Голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Як відомо, 11 липня поточного року в Україні відбулась подія, що приголомшила не тільки всю Україну, але і держави Європи.

У цей день у м. Мукачеве, Закарпатської області сталось збройне протистояння між представниками політичної партії «Правий сектор», місцевим криміналітетом та працівниками міліції, що вилилось в автоматні черги та вибухи гранат.

У результаті цього протистояння троє осіб було вбито (серед яких один цивільний) та більше десяти – поранено.

Акцентую увагу на неприпустимості ситуацій, коли у мирних українських містах лунають автоматичні черги та гримлять розриви гранат, від яких гинуть мирні мешканці.

За прикладами далеко ходити не треба: це і нещодавні події у м. Харкові, де були розстріляні інкасатори, події в інших регіонах нашої країни, і от тепер, Мукачеве.

Усе це є наслідком неналежної роботи усієї правоохоронної системи нашої держави.

Однак, якщо раніше ці події свідчили про розгул криміналітету, то події у м. Мукчеве свідчать про системне невиконання правоохоронцями своїх обов’язків.

Небезпека таких подій полягає не лише у тому, що це може відволікти ресурси держави від її сходу, де наша держава веде відчайдушну боротьбу з проросійськими бандами за своє існування, але і зменшує наші перспективи стати членом Європейського Союзу та НАТО.

У зв’язку з цим, в контексті виконання комітетом контрольної функції, як те передбачено Законом України «Про комітети Верховної Ради України», я звернувся до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України щодо необхідності вжиття дієвих заходів щодо:

недопущення подальших смертей людей;

належного в рамках спільної оперативно-слідчої групи, складеної з фахівців Генеральної прокуратури, СБУ та МВС досудового розслідування цього кримінального правопорушення (встановивши не лише винних, але і усі передумови та причини його вчинення, як-то боротьба з контрабандою, місцевим криміналітетом тощо);

профілактики кримінальних правопорушень, що є притаманними для цього регіону.

Крім того, є необхідність у створенні відповідно до ст. 89 Конституції України тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з встановлення обставин та причин перестрілки у м. Мукачеве, що відбулась у м. Мукачеве 11 липня поточного року і призвела до загибелі людей та заходів, які слід вжити щодо недопущення подібних кризових випадків на Закарпатті у майбутньому. До п’ятниці 17 липня заслухати звіт цієї комісії.

У зв’язку з цим, Президентові України та Верховній Раді України слід вжити дієвих заходів щодо замінити керівництва правоохоронних органів Закарпаття.

З метою підвищення дисципліни в Збройних Силах України, впорядкування діяльності підрозділів української армії в зоні АТО, покращення їх злагодження, слід прийняти відповідні законодавчі акти щодо структурування (входження) добровольчих батальйонів до складу ЗСУ, МВС, Національної гвардії.

Андрій Кожем’якін, Голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член фракції «Батьківщина».

                                           

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова