«Батьківщина» проголосувала за продовження ініціативи «Маски-шоу стоп»

«Батьківщина» підтримала ухвалення в цілому внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (№ 8490).

Як повідомив під час розгляду документу народний депутат від фракції, голова Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, відповідні зміни є логічним продовженням Закону України від 16 листопада 2017 року № 2213 (так званий «Маски-шоу стоп») та уточнює окремі його положення щодо посилення правової захищеності учасників кримінального провадження.

За словами політика, законом вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу, Цивільного кодексу, а також до Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду».

Зокрема, пропонується, по-перше, надати іншій особі, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представнику права заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження, якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК. У разі відмови у задоволенні клопотання – звернутися зі скаргою до слідчого судді.

По-друге, ухвала слідчого судді про відмову у задоволенні відповідної скарги може бути оскаржена в апеляційному порядку.

По-третє, змінами до статті 307 КПК встановлено, що ухвала слідчого судді, якою задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування, направляється керівнику органу, службовою, посадовою особою якого є слідчий, прокурор, для організації проведення службового розслідування та вирішення питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності;

По-четверте, передбачається можливість держави, у випадку відшкодування шкоди, завданої слідчим, прокурором, за рахунок Державного бюджету, застосовувати право зворотної вимоги до винних осіб у разі встановлення в їх діях складу не лише кримінального правопорушення, а й за наявності ознак дисциплінарного проступку за результатами службового розслідування.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова