Закон Савченко відміняти не буду, він захищає невинних, – Надія Савченко

«Закон Савченко» потрібен в пострадянській судовій системі, яка досі робить з нормальних людей злочинців.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко під час своєї першої прес-конференції в Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів, Надія одразу їх запитала: «А ви сиділи у тюрмі?»

«Повірте, закон цей правильний. Люди, які сиділи, знають зсередини, що і як в наших тюрмах. Я ініціювала цей закон, бо знаю систему із середини. Хоч я сиділа в російській тюрмі, але вся пострадянська система така. На жаль, у наших в’язницях сидить половина винних, половина невинних. Тому закон написаний для того, щоб слідчі працювати почали. Якщо не можеш доказати вини – працюй. Тому ініціювати відміну закону я не збираюсь», – пояснила Савченко.

За її словами, «закон є початком змін для нашої судової системи, яка не хоче змінюватися».

«Багато людей закидає мені, що через мій закон випускають злочинців і погіршився криміногенний стан в країні. Повірте, криміногенний стан погіршується тоді, коли людям стає гірше жити в країні. Від того, що система садить невинних і робить з нормальних людей злочинців, не буде нічого хорошого», – вважає Надія Савченко.

Нагадаємо, 26 листопада 2015 року парламент ухвалив Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», який набув чинності 24 грудня 2015 року.

Згідно із законом, зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова