Фінансування профтехосвіти має відбуватися з держбюджету, – Юрій Одарченко

Фінансування професійно-технічної освіти має відбуватися з державного бюджету.

Про це заявив член фракції, народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко під час ухвалення парламентом Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікаційного кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення» (№4862).

Депутат звернув увагу на факт, що наприклад, у Херсоні, в обласному центрі, у сфері виробництва працює лише 4% населення.

«Уявіть собі: 4% населення сьогодні намагаються сформувати бюджет, намагаються працювати так, щоб було достатньо коштів для існування громади. Проблема полягає також в тому, що нема достатньої кількості кадрів, які б могли працювати на виробництві», – зазначив Одарченко.

На його думку, перекладення витрат з фінансування профтехосвіти на місцеві бюджети є, по суті, злочином: «Місцеві бюджети скеровують всі кошти на цю сферу, щоб не зупиняти навчання дітей, а на інші сфери – лікування, медичне обслуговування – не залишається ніяких грошей».

«Сьогодні ми всі мусимо вимагати, щоб профтехосвіта фінансувалася з державного бюджету», – переконаний Юрій Одарченко.

У відповідній Постанові, яку парламент підтримав в цілому, зокрема, пропонується визнати роботу щодо розвитку і модернізації системи професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації в Україні такою, що потребує суттєвого вдосконалення та перегляду в бік урахування інтересів молоді, ринку праці, економіки та суспільства.

При цьому Верховній Раді рекомендовано забезпечити розгляд та ухвалення наступних законів: «Про освіту», де має бути передбачено для вищих навчальних закладів І -ІІ рівнів акредитації окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», що регулюється спеціальним законом та передбачає окрему статтю; «Про професійну освіту»«Про вищу професійну освіту».

При прийнятті відповідних законів парламенту рекомендовано забезпечити:

– відновлення з 1 серпня 2016 року фінансування професійно-технічної освіти з Державного бюджету України, у тому числі шляхом надання освітньої субвенції з держбюджету на здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічних навчальних закладах;

– запровадження з 2020 року освітньої субвенції з держбюджету на здобуття студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації повної загальної середньої освіти;

– збереження державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах І-ІІ рівні акредитації;

– функціонування технікумів і коледжів в системі вищої освіти до прийняття Закону України «Про вищу професійну освіту»;

– пільгові умови оподаткування для роботодавців шляхом віднесення коштів, спрямованих на професійну підготовку кадрів у системі професійно-технічної освіти на валові витрати, а також скасування частини податку у разі їх фінансових витрат на зміцнення навчально-матеріальної бази професійно-технічних навчальних закладів, інших економічних методів стимулювання.

Відповідні рекомендації для виконання цих пунктів Постанови також сформовано для уряду.

Календар новин

квітень 2025

пнвтсрчтптсбнд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова