Фінансування профтехосвіти має відбуватися з держбюджету, – Юрій Одарченко

Фінансування професійно-технічної освіти має відбуватися з державного бюджету.

Про це заявив член фракції, народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко під час ухвалення парламентом Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікаційного кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення» (№4862).

Депутат звернув увагу на факт, що наприклад, у Херсоні, в обласному центрі, у сфері виробництва працює лише 4% населення.

«Уявіть собі: 4% населення сьогодні намагаються сформувати бюджет, намагаються працювати так, щоб було достатньо коштів для існування громади. Проблема полягає також в тому, що нема достатньої кількості кадрів, які б могли працювати на виробництві», – зазначив Одарченко.

На його думку, перекладення витрат з фінансування профтехосвіти на місцеві бюджети є, по суті, злочином: «Місцеві бюджети скеровують всі кошти на цю сферу, щоб не зупиняти навчання дітей, а на інші сфери – лікування, медичне обслуговування – не залишається ніяких грошей».

«Сьогодні ми всі мусимо вимагати, щоб профтехосвіта фінансувалася з державного бюджету», – переконаний Юрій Одарченко.

У відповідній Постанові, яку парламент підтримав в цілому, зокрема, пропонується визнати роботу щодо розвитку і модернізації системи професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації в Україні такою, що потребує суттєвого вдосконалення та перегляду в бік урахування інтересів молоді, ринку праці, економіки та суспільства.

При цьому Верховній Раді рекомендовано забезпечити розгляд та ухвалення наступних законів: «Про освіту», де має бути передбачено для вищих навчальних закладів І -ІІ рівнів акредитації окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», що регулюється спеціальним законом та передбачає окрему статтю; «Про професійну освіту»«Про вищу професійну освіту».

При прийнятті відповідних законів парламенту рекомендовано забезпечити:

– відновлення з 1 серпня 2016 року фінансування професійно-технічної освіти з Державного бюджету України, у тому числі шляхом надання освітньої субвенції з держбюджету на здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічних навчальних закладах;

– запровадження з 2020 року освітньої субвенції з держбюджету на здобуття студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації повної загальної середньої освіти;

– збереження державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах І-ІІ рівні акредитації;

– функціонування технікумів і коледжів в системі вищої освіти до прийняття Закону України «Про вищу професійну освіту»;

– пільгові умови оподаткування для роботодавців шляхом віднесення коштів, спрямованих на професійну підготовку кадрів у системі професійно-технічної освіти на валові витрати, а також скасування частини податку у разі їх фінансових витрат на зміцнення навчально-матеріальної бази професійно-технічних навчальних закладів, інших економічних методів стимулювання.

Відповідні рекомендації для виконання цих пунктів Постанови також сформовано для уряду.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова