Юрій Одарченко: Ми не дозволимо президенту маніпулювати воєнним станом задля зриву виборів

Народний депутат фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №8628  «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (щодо неприпустимості використання воєнного стану для зриву виборів)».

За словами політика, через неузгодженість окремих положень нової редакції Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у разі реального запровадження воєнного стану Україна як демократична держава опиниться в колапсі.

«Відсутність розмежування між воєнним станом на всій території України та в окремих місцевостях призводить до неконституційних обмежень прав і свобод людини. Так, в силу положень статті 19 Закону у разі запровадження воєнного стану лише на окупованих Російською Федерацією територіях буде заборонено проводити місцеві вибори по всій території України», – розповів Юрій Одарченко.

Парламентарій відзначив, що досвід виборів 2014 року показав: неможливість організації виборчого процесу на окремих частинах території України не впливає на можливість проведення всеукраїнських виборів.

Політик також розповів, що чинний Закон України «Про воєнний стан» надає можливість Президенту України одноосібно припинити вибори Президента України шляхом видання Указу про запровадження воєнного стану у критичний момент виборчого процесу. У подальшому, навіть у разі незатвердження наказу Верховною Радою України, вибори можуть бути вже зірвані за будь-яких причин.

«Порошенко намагатиметься будь-яким способом утриматись на своїй посаді. Запровадження воєнного стану навіть на окремо взятій території в його випадку – найкращий інструмент для узурпації влади. Я сподіваюсь, що у народних депутатів вистачить політичної волі, аби підтримати цей законопроект та не дати можливість президенту маніпулювати воєнним станом задля того, аби не проводити вибори та не віддавати владу», – наголосив Юрій Одарченко.

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова