Сьогодні в рамках участі у Конгресі Європейської народної партії у Загребі Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко провела зустріч з Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.
Йшлося про ситуацію в Україні та інтенсифікацію співробітництва на двосторонньому рівні між Україною та Хорватією.
Окремо сторони обговорили питання, пов’язані з незаконною анексією Криму Росією та війною на Донбасі. Юлія Тимошенко подякувала Прем’єр-міністру Хорватії за послідовну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.
Йшлося також про пріоритети головування Хорватії в Європейському союзі, яке розпочнеться з січня 2020 року. В цьому контексті сторони детально зупинилися на викликах Нормандського формату, особливо беручи до уваги можливу зустріч у верхах 9 грудня цього року. Юлія Тимошенко висловила позицію «Батьківщини» щодо безпекового пакету, який включає демілітаризацію та відновлення контролю української влади над кордоном нашої держави.
Окремо йшлося про досвід Хорватії у сфері сільського господарства, зокрема досвід багаторічного мораторію на продаж сільськогосподарської землі іноземцям. Сторони погодилися, що до цих питань потрібно підходити виключно з позиції захисту національних інтересів з пріоритетом захисту малого сімейного і середнього фермерства.
У зустрічі також брав участь заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря.
У свою чергу, Андрей Пленкович на сторінці у Twitter повідомив, що обговорив з Юлією Тимошенко ситуацію в Україні та хід реформ у державі.
S Julijom Tymošenko, predsjednicom Sveukrajinskog saveza – Domovina o političkoj situaciji u Ukrajini te europskom i reformskom putu 🇺🇦, koji 🇭🇷 podupire. #EPPZagreb pic.twitter.com/ZuElnX6qiO
— Andrej Plenković (@AndrejPlenkovic) November 20, 2019
Нагадаємо, що 20-21 листопада Юлія Тимошенко та Григорій Немиря перебувають з робочим візитом у Загребі для участі у Конгресі та Саміті ЄНП.
ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 84 партії та партнери з 43-х країн, президент Європейської комісії та президент Європейської Ради, 10 голів країн-членів ЄС та 4 голови країн, які не є членами ЄС, 14 членів Європейської комісії. ЄНП має найбільшу фракцію в Європарламенті.