Юлія Тимошенко: Зовнішнє управління свідомо руйнує науку та освіту в Україні

«Національний інтелект» має працювати на інтереси України, а не «вимиватися» через неконкурентні зарплати та зменшення державного фінансування.

Про це лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила в ефірі телеканалу «NewsOne».

На її переконання, побудувати високотехнологічну економіку не можна без освіти та науки.

«Ми залишаємося однією з найосвіченіших націй в світі, ми на 6-му місці за рівнем освіти – це дуже високо. І цим інтелектом треба піднімати країну. Адже економіка базується на високотехнологічних відкриттях, рішеннях. Ось це і є для нас майбутнє. А коли вбивають освіту, то у нас не залишається нічого», – наголосила лідер «Батьківщини».

Вона розкритикувала слабку та непрофесійну владу, яка відпрацьовує програми «зовнішнього управління країною» і «вимиває з України інтелект» через неконкурентні зарплати та зменшення за 4 роки майже вдвічі у валютному обчисленні видатків на освіту (з 13,2 млрд дол. до запланованих на 2018 рік 6,9 млрд).

Юлія Тимошенко обурена тим, що вчителі вищої категорії  мають зарплату  максимум в 10 тис. грн, тоді як держслужбовці отримують значно більшу зарплату: голова НАЗК – 175 тис. грн на місяць, звичайні офісні працівники «Нафтогаз» – 185 тис. грн, голова НБУ, яка за 4 роки по суті знищила країну, – 313 тис. грн.

«Низька зарплата в освітянській галузі – це закладений негативний тренд на руйнацію системи освіти. Коли «Київська політехніка» закриває єдиний у нас факультет з підготовки фахівців для космічній галузі, це свідчить про те, що країну просто починають ліквідовувати вже інтелектуально. Я вважаю, що нам треба поміняти ці пріоритети. Не крадіям треба ставити захмарні заробітні плати, а тим, хто дає нашим дітям майбутнє», – зазначила екс-прем’єр-міністр.

Юлія Тимошенко також закликала українців бути пильними, адже країна перебуває на червоної лінії: «Раніше країну навмисно ділили на схід і захід, які нещадно боролися між собою. А зараз національна команда, яка включає схід, захід, південь та північ, по суті, бореться із зовнішніми «піратськими силами», які не мають відношення до жодної країни і мета яких – власне збагачення на  ресурсах України за допомогою слабкої влади».

Водночас лідер «Батьківщини» закликала українців не дати зовнішнім силам зруйнувати Україну.

«Ми сильна інтелектуальна нація з ресурсами й можливостями. Треба змінити головні параметри нашого життя, які диктує НБУ, прибравши  елементи корупційного тиску на бізнес, знищення охорони здоров’я й освіти.  Україна може стати сильною», – сказала вона.

Юлія Тимошенко впевнена, що потрібен новий курс України на встановлення, розквіт і на використання ресурсів країни в національних інтересах.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова