Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає неприпустимим те, що в запропонованому урядом проекті Державного бюджету на 2016 рік збільшення податків відбувається без зростання економіки країни.
Про це вона заявила сьогодні в програмі «Шустер LIVE» на каналі «3S».
«Зростання податків у дохідній частині зведеного бюджету збільшується на 24,1%, на 120,8 млрд грн. Це означає, що без зростання економіки податки збільшують і це «зашито» в бюджеті», – обурилася Тимошенко.
За її словами, не можна голосувати за бюджет в такому вигляді.
«Ми не можемо прийняти бюджет, в якому нема грошей для регіонів, індексації пенсій та зарплат, у якому зберігаються ті тарифи, які люди платити сьогодні не можуть, у якому аграрії та малий бізнес позбавляють життя. Давайте вирішувати питання. Ми готові, але боротимемося за людей в нашій державі», – пояснила лідер фракції.
Вона нагадала, що така важка ситуація з ухваленням держбюджету сталася через непрофесійну позицію уряду, який взагалі не подав бюджетної резолюції, що мав зробити до 1 квітня, не запропонував вчасно зміни до податкового законодавства і не подав до 15 вересня проекту Держбюджету на 2016 рік.
«Для проведення податкової реформи треба було, щоб уряд подав всі проекти Податкового кодексу до 1 липня. У квітні мала бути подана бюджетна резолюція. Бюджетна резолюція – це стратегія, яку має узгодити уряд з парламентом на початку квітня місяця року, який передує бюджету. Збираються всі, уряд вносить, всі затверджують бюджет на наступний рік. Сьогодні грудень місяць – резолюції немає. Не узгоджено головне – як країна буде жити наступного року», – пояснила вона.
Для того, щоб країна не залишилась без бюджету на наступний рік, «Батьківщина», як повідомила Юлія Тимошенко, запропонувала свої пропозиції до головного документу країни – концепцію «3Д»: дерегуляція, детінізація, деофшоризація.
Вона також наголосила, що умовою прийняття бюджету є зміна стратегії розвитку країни.
«Сьогодні парламент сів замість уряду і працює над проектом бюджету. Депутати вже відбили збереження пільгової податкової системи для фермерів, малого бізнесу, сподіваюся, що збережемо 22% ЄСВ. Ми можемо прийняти бюджет, але треба змінити стратегію розвитку країни», – резюмувала Юлія Тимошенко.