Юлія Тимошенко: Влада не пройшла «тест на коронавірус», українці змушені захищатися самі

Непрофесійність і безпорадність влади надто дорого обходяться українцям – світова епідемія коронавірусу просто висвітлила той безлад, якій існує в державі.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

Лідер партії наголосила, що йдеться не лише про інформаційні, а насамперед, про організаційні прорахунки.

«Перше, що потрібно було зробити, – відновити діяльність санітарно-епідеміологічної служби та можливість виклику лікаря додому. Як тільки стало відомо про стрімке розповсюдження коронавірусу у світі, потрібно було скоординуватися з усіма країнами, які мають спеціальні експрес-тести для виявлення коронавірусу, і з тими країнами, які вже почали займатися розробкою вакцини. Але, на жаль, влада згаяла час, загралася в “мовчанку” і тим самим лише розігнала паніку», – зазначила Голова «Батьківщини».

Навіть зараз, коли вірус стрімко поширюється Європою, зауважила Юлія Тимошенко, влада продовжує вдавати, що нічого не відбувається. Люди не знають, чи готова країна протидіяти поширенню хвороби, які засоби безпеки вживаються, чи підготовлені наші лікарі, а головне – не ймуть довіри владі, що вже не раз збрехала і довела свою безпорадність.

«Чому сьогодні про медичні питання говорить міністр економіки? Чому міністр охорони здоров’я без медичної освіти й взагалі без розуміння, якою сферою вона керує. І взагалі, як може міністр охорони здоров’я під час таких ризиків, які постали перед Україною в контексті світової епідемії, самоізолюватися на чотирнадцять днів у Нових Санжарах і керувати по скайпу?» – обурилася Голова партії.

Юлія Тимошенко зазначила, що відсутність належної реакції та злагоджених дій посадовців щодо ситуації з коронавірусом дала чітко зрозуміти, що влада немає жодного розуміння, як захистити людей і як протистояти викликам. Влада не пройшла «тест на коронавірус», українці, по суті, змушені захищатися самі.

«Досить рятувати репутацію влади, якої в неї вже не має. Рятувати треба українців, звичайних громадян, які вже перебувають в групі ризику. І діяти негайно, не зволікаючи, та водночас розумно, виважено і професійно!» – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова