Юлія Тимошенко: Влада готує для українців ще одну корупційну аферу

В Україні вже другий рік поспіль на державному рівні впроваджується антисоціальна політика. В Держбюджеті урізаються виплати для найбідніших і найменш захищених – багатодітних родин, матерів-одиначок, людей з інвалідністю. Наступними під ударом опиняться пенсіонери.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Зараз влада протягує через Верховну Раду законопроєкт про пенсійну реформу. Вони хочуть зобов’язати людей сплачувати обов’язкові пенсійні платежі в спеціальні приватні пенсійні фонди, які не гарантують збереження грошей. Цим приватним установам надається право пускати гроші в комерційний обіг, а люди не матимуть над ними жодного контролю. А от кому належатимуть ці пенсійні фонди і хто розпоряджатиметься пенсійними грошима – невідомо», – зауважила Юлія Тимошенко.

Політик назвала цю ініціативу владної команди «ще одним способом наживи» і «новітньою МММ», а також запевнила, що команда «Батьківщини» всіма силами блокує проведення цього документа. За її словами, антисоціальні рішення – це свідома політика нинішньої влади.

«За законом, у нас мінімальний прожитковий рівень становить 3700 гривень, але більша частина пенсіонерів отримує пенсії, значно нижчі від цієї суми. Якщо людині, яка пропрацювала 30-40-50 років, платять нижче прожиткового мінімуму, то в усьому цивілізованому світі це означає, що їй не залишають права на життя», – обурилася політик.

Втім, лідер «Батьківщини» переконана, що в Україні реально впровадити сучасну пенсійну систему, яка базується на успішному європейському досвіді з урахуванням вітчизняних реалій.

«Наша команда підготувала справжню пенсійну реформу – таку, як в європейських країнах. Там працююча людина має свій персональний рахунок у державному банку, до якого сплачує гроші, які  індексуються, на них даються певні відсотки, а потім вона отримує нормальну пенсію. Ми підготували такий законопроєкт для українців. Я дивуюся, чому ми будуємо наше життя в Україні всупереч досвіду розвинених країн світу? Це стосується медичної, освітньої, пенсійної реформ. На нас наче експерименти ставлять, щоб подивитися, виживуть люди при таких реформах чи ні. Давайте скажемо владі, що вже досить це робити!» – закликала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова