Юлія Тимошенко: В парламент повертається характерна для часів Януковича практика продавлювання рішень 

Лідер фракції «Батьківщина» вважає, що в країну повертається практика часів Януковича, коли в парламенті ухвалюються рішення, несумісні ані з Конституцією, ані з регламентом. Тобто відбуваються спроби будь-яким способом ухвалити законопроекти, в яких зацікавлена влада.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам на брифінгу після намагання керівництва парламенту «протягнути» розгляд законопроекту, написаного під конкретного кандидата в генпрокурори, ставленика влади.

За її словами, законопроект щодо змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань став приниженням парламенту і Генеральної прокуратури.

«Фракція «Батьківщина» не голосувала і не могла голосувати за законопроект, який дозволив би обирати Генерального прокурора без юридичної освіти. Ми не могли голосувати за цей законопроект, тому що він легалізує забрані нечесно, корумповано так звані «нафтопродукти Курченка» у Одеського нафтопереробного заводу. Ця оборудка «прикривається» спеціальними статтями у законі. Страшно, що демократи, патріоти, як вони себе називають, вдаються до таких принизливих методів управління політикою і управління парламентом», – пояснила Юлія Тимошенко.

Політик також обурена тим, що законопроект про скасування оподаткування пенсій, який був внесений на порядок денний, відклали, а замість нього незаконно намагалися проштовхнути лобістський законопроект щодо нюансів призначення Генпрокурора.

«Відклали законопроект, який передбачав скасування податку на пенсії. Він був у порядку денному. За нього треба було голосувати. Але коли вибирали, що голосувати – призначення нового генпрокурора та законопроект, який давав можливість призначати керівника ГПУ без юридичної освіти, або голосувати зняття податку на пенсії, – то податок на пенсії відклали і поставили замість нього неіснуючий в парламенті, не розданий депутатам законопроект щодо створення спеціальних умов для призначення нового Генерального прокурора, тобто призначення Генерального прокурора без юридичної освіти», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко упевнена, що через цей законопроект також «проштовхують безліч лобістських схем, які легалізують те, що було незаконно вкрадене в державному бюджеті, щоб покрити ці злочини».

Депутат вважає, що «якщо такий сором в парламенті буде продовжуватися, потрібно буде скликати спеціальне засідання Верховної Ради і розбирати беззаконне дійство, яке сьогодні демонструє так звана «більшість» і керівництво парламенту».

«Шкода, що після другої революції ми маємо ті самі низькі стандарти парламентської роботи, і ще нижчі – у ставленні до Регламенту та Конституції», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова