Юлія Тимошенко: Пенсійна реформа – це цинічний обман українців

Пенсійна реформа від влади – це не підвищення пенсій, це цинічний, безжалісний обман українців.

Про це повідомила лідер партії «Батьківщина» у прямому ефірі телеканалу «NewsOne».

Вона назвала декілька аспектів цієї реформи, про які замовчує влада.

«По-перше, в Україні є закон про індексацію пенсій. Але він упродовж 4 років не виконується. У разі виконання закону про індексацію мінімальна пенсія мала б дійти до 3000 грн, а середня пенсія – до 4500 грн. Натомість зараз влада тримає пенсії на рівні 1312 грн. Це означає, що мінімальна пенсія нині втричі менша за ту, яка могла би бути при проведенні індексації», – повідомила політик.

Другим аспектом Тимошенко назвала осучаснення пенсій, яке за законом мають проводити 1 березня кожного року.

На переконання лідера «Батьківщини», для того, щоб реально підвищити пенсії, владі треба виконати існуючи закони про осучаснення та індексацію пенсій.

«Зробити це – обов’язок влади!» – наполягає парламентар.

Народний депутат також наголосила, що якщо люди згуртуються, стануть монолітно та вимагатимуть осучаснення та індексації, то мінімальна пенсія буде до 3 000 грн.

Наступним аспектом лідер «Батьківщини» назвала скасування оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам, яке передбачає реформа від влади.

«У парламенті наша політична сила внесла законопроект, який скасувує цей податок. Він є виправленням цинічної, жорсткої системи витягування з пенсіонерів останньої копійки, запровадженої Порошенком та Яценюком», – сказала вона.

Окрім того, Юлія Тимошенко розповіла про бажання влади збільшити мінімальний робочий стаж виходу на пенсію з 15 до 25, а максимальний – з 25 до 35 років: «Це приховане підвищення віку виходу на пенсію! Після ухвалення такої реформи фактичний вік для виходу на пенсію буде 65 років».

Не оминула вона увагою й ситуацію з коефіцієнтом нарахування пенсій.

«Коли я була керівником уряду, ми ввели коефіцієнт нарахування пенсій за кожен рік стажу – 1.35. Вони цією реформою з 1.35 знижують коефіцієнт до 1. Це означає, що всі пенсіонери, які виходитимуть на пенсію з 1 січня, отримуватимуть на 30% меншу пенсію, ніж до реформи», – зазначила парламентар.

«Це не реформа, це пенсійний геноцид! Кожен голос за неї – це голос проти вас. Наразі у нас нема реформ. Судова, податкова, пенсійна реформа – це катастрофа. Ця влада – це катастрофа для нас», – сказала лідер партії.

Насамкінець Тимошенко назвала 5 кроків для реформування пенсійної системи: треба виконати закони про індексацію та осучаснення пенсій і наповнити Пенсійний фонд грошима за рахунок деофшоризації економіки та прикриття контрабанди; скасувати 15%-й податок для працюючих пенсіонерів; перейти від солідарної до персоніфікованої пенсійної системи; провести податкову реформу, за рахунок якої країна отримає додаткові надходження до Пенсійного фонду; поєднати монетарну політику з підвищенням доходів людей, які мають стати інвесторами в нашу економіку.

Зазначимо, що за результатами онлайн –голосування в ефірі телеканалу «NewsOne» 93% глядачів висловилися проти ухвалення пенсійної реформи від влади.

Читайте також:

Іван Крулько: Це не пенсійна реформа, а намагання зменшити дефіцит Пенсійного фонду
Андрій Павловський: Урядова пенсійна реформа – це приховане підвищення пенсійного віку

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова