Андрій Павловський: Урядова пенсійна реформа – це приховане підвищення пенсійного віку

Уряд заради зниження дефіциту Пенсійного фонду робить все для зменшення кількості українців, які у майбутньому претендуватимуть на виплату пенсії.

Таку думку під час прес-конференції висловив експерт з соціальних питань, член партії «Батьківщина» Андрій Павловський, повідомляє INTV.

«Щоб якось залатати дірки дефіциту бюджету Пенсійного фонду, уряд йде найпростішим шляхом – максимально зменшує кількість тих людей, які в майбутньому будуть претендувати на пенсійні виплати», – сказав він.

За словами експерта, для цього збільшується до 35 років мінімально необхідний страховий стаж для виходу на пенсію, що «фактично є прихованим підвищенням пенсійного віку».

«Багато людей покоління 70-80 рр. на початку 90-тих взагалі не мали роботи, працювали на різних підприємствах, базарах, де ніхто офіційно зарплату не виплачував. Зараз багато громадян працює в тіньовій економіці, тобто необхідного стажу в 35 років вони ніколи не наберуть і будуть вимушені виходити на пенсію, не раніше, ніж в 63-65 років, а може і пізніше», – пояснив Павловський.

Також, як переконаний фахівець, через те, що планують зменшити коефіцієнт страхового стажу з 1,35 до 1, розмір пенсії для майбутніх пенсіонерів, які будуть виходити на пенсію після запровадження реформи, буде зменшений на третину.

На думку Андрія Павловського, позитивним моментом змін у пенсійному законодавстві є відновлення справедливості щодо нинішніх пенсіонерів, особливо до тих, хто давно вийшов на пенсію, і вона не осучаснювалась.

«Це буде стосуватись 5 з 12 мільйонів пенсіонерів. Також чергове підвищення соціальних стандартів з 1 жовтня призведе до невеликого підвищення пенсій на 60-70 гривень для всіх інших з 12 мільйонів», – зазначив він.

Павловський також зауважив, що пенсійна реформа уряду Володимира Гройсмана за своєю суттю «не є реформою, тому що не змінюють ні філософію чинного пенсійного забезпечення, ані пенсійну модель».

«Уряд лише вніс правки у чинне законодавство щодо пенсійного забезпечення винятково щодо зміни умов і параметрів призначення й нарахування пенсій», – пояснив він.

Окрім того, соціальний експерт додав, що механізм індексації пенсій був передбачений законодавством і раніше.

«Це буде відновлення справедливості щодо нинішніх пенсіонерів, що уряд і так мав зробити», – наголосив Андрій Павловський.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» підтримала у першому читанні законопроект щодо підвищення пенсій та озвучила основні застереження до пенсійної реформи.

Народний депутат Вадим Івченко  також уточнив, що до другого читання потрібно доопрацювати законопроект №6614, аби пенсійна реформа не перетворилась в просту оптимізацію пенсійних виплат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова