Уряд має негайно внести до Верховної Ради Бюджетну резолюцію на наступний рік та Основи грошово-кредитної політики, а депутатські фракції – об’єднатися навколо цієї вимоги формування нового економічного курсу країни.
Про це лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила під час виступу на Погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій та комітетів.
Вона також заявила, що якщо уряд Володимира Гройсмана не зробить цього вчасно, тоді фракція «Батьківщина» запропонує свій проект Бюджетної резолюції на 2019 рік, а також законопроект про основи грошово-кредитної політики.
«Понад 70% людей вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. Як наслідок – у нас хаос, соціальна напруга, корупція. Але справедливої критики сьогодні недостатньо. Рік до наступних виборів, коли люди можуть щось змінити своїми голосами, але цей рік людям ще потрібно прожити. І тому я хочу нагадати, що в нас парламентсько-президентська форма правління і 1 квітня уряд мав подати проект Бюджетної резолюції до Верховної Ради. В уряду ще є три додаткові дні (адже 1 квітня – це вихідний день), щоб виправити цю ситуацію і подати проект», – зауважила Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» закликала лідерів усіх фракцій «звернутися до уряду, щоб він вчасно подав проект Бюджетної резолюції, яка є концентрованою фінансовою політикою на наступний рік».
Екс-прем’єр-міністр упевнена, що фракції не мають стояти осторонь процесу підготовки резолюції, щоб у підсумку «одностайно ухвалити нову стратегію життя країни хоча б на наступний рік, для наведення залізного порядку в державі».
«Якщо уряд не подасть проект у відведені терміни, «Батьківщина» до кінця тижня внесе проект Бюджетної резолюції з абсолютно новою концепцією фінансово-економічного життя країни», – наголосила Юлія Тимошенко.
Політик також нагадала, що завданням ВР є затвердження основ грошово-кредитної політики, де, зокрема, йдеться про роботу НБУ, кредитний курс, емісію, інфляцію, кредитні ставки для економіки країни: «Я прошу вас негайно стати ініціаторами розробки нової грошово –кредитної політики! Вона дозволить зміцнити гривню, знизити ставки кредитування національної економіки, дозволить припинити корупційні спекуляції з облігаціями внутрішньої державної позики».
Окрім цього, на брифінгу за підсумками Погоджувальної ради парламентарій зазначила, що її політична сила готова покласти на стіл документ з покроковим виходом з кризи фінасово-банківського сектору.
«Є шанс і можливості! Якщо лідери фракцій згуртуються і вимагатимуть від президента та уряду абсолютно нового економічного, фінансового курсу – ми зможемо запобігти тим великим проблемам, які можуть бути при збереженні старого курсу. Тому ми виходимо з ініціативою від критики перейти до зміни курсу України», – підсумувала Юлія Тимошенко.