Михайло Цимбалюк: Ставки за мікрокредитами потрібно обмежити

Напередодні депутати від «Батьківщини» Юлія Тимошенко, Михайло Цимбалюк та інші зареєстрували законопроєкт про захист прав позичальників в рамках договорів мікрокредитування і мікропозик (№5184).

«В Україні мають місце тисячі фактів, що межують з катастрофою, пов’язані з недобросовісною діяльністю компаній, що працюють на ринку фінансових послуг. Так, ще на стадії укладення договору з надання послуг виникає інформаційна диспропорція, оскільки позичальник, як правило, перебуває в скрутному становищі й важкому психологічному стані, не має повної та прозорої інформації про умови кредитування та реальних процентних ставок. Наслідком цього є підписання договору, за яким позичальник повинен сплатити від 560% до 726% від суми, наданої йому в мікрокредит», – йдеться в пояснювальній записці.

У законопроєкті прописані: порядок складання договору мікрокредитування, особливості встановлення розміру відсоткової ставки, порядок погашення мікрокредиту, заборона на продаж боргу за договором мікрокредитування, гарантії прав позичальника.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова