Юлія Тимошенко: ООН зобов’язана організувати конвой безпеки для караванів суден з українським зерном

Саме ООН має забезпечити безпеку караванів суден з українським зерном та використати для цього свої підрозділи «блакитних касок». Це єдиний реальний шлях, яким треба рухатися і який можливо реалізувати. Правильний зерновий баланс у світі залежить від українського зерна, тому негайно має бути скликана Генеральна Асамблея ООН, адже йдеться про продовольчу безпеку світу.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції в Кропивницькому, де вона перебувала з робочою поїздкою.

«Охороняти наші зернові судна – це справа Організації Об’єднаних Націй. В ООН є всі необхідні системи для того, щоб захистити продовольчу безпеку світу, а Україна – частина цієї продовольчої безпеки. В ООН є спеціальні військові підрозділи – «блакитні каски». З першого дня треба було не домовлятися з ворогом, адже це шлях в нікуди, а треба було організовувати конвої ООН, які не можуть атакуватися будь-якою країною», – пояснила політик.

На її думку, Україна та друзі нашої країни, а також держави, які залежать від українського продовольства, вже зараз мають негайно актуалізовувати це питання на найвищому рівні та ухвалювати всією Генеральною Асамблеєю, а не Радбезом ООН відповідні рішення щодо безпекового конвою караванів суден з українським зерном.

Знищення «зернової угоди» країною-агресором лідерка «Батьківщини» вважає «плановою операцією» з боку кремля, і поновлення угоди назвала неможливим.

«Якщо ми хочемо бути сильними, то треба реалізовувати той шлях, який я запропонувала. Конвой караванів з українським зерном – це єдиний шлях, яким зараз треба рухатися, та його можливо реалізувати. Є багато країн, які потребують українське зерно, і без нього у світі не може бути правильного зернового балансу», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова