Юлія Тимошенко назвала п’ять основних кроків для розвитку економіки України

Новий економічний курс допоможе правильно побудувати економіку та дасть можливість молоді працювати в Україні.

Про це Юлія Тимошенко зазначила під час зустрічі зі студентами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Лідер «Батьківщини» назвала п’ять основних кроків для розвитку нашої економіки.

По-перше, потрібно розвивати внутрішній ринок.

«Внутрішній  ринок – це купівельна спроможність людей. Головний інвестор у країні – це людина, яка може щось купувати. Якщо людина не здатна купувати їжу, одяг, медикаменти, економіці немає куди це продавати. Треба створити внутрішній платоспроможний ринок», – пояснила Голова партії.

Вона зауважила, що в доларовому обчисленні ВВП за 4,5 роки впав у 1,6 раза: «Економіка падатиме, якщо доходи будуть в 16 разів нижчі, ніж в об’єднаній Європі, і в 23-24 рази нижчі, ніж у США».

По-друге, треба докорінно поміняти грошово-кредитну політику.

Як зазначила Юлія Тимошенко, у Нацбанку «виростили» фінансову піраміду депозитних сертифікатів.

«Нацбанк грубо запозичує гроші під 18% річних за умовно стабільного курсу валюти. Ця фінансова піраміда накопичила борг на рівні 84% ВВП. Усі запозичення у світі під державні гарантії і на держпотреби робляться під 1.5 – 3%, а в нас – 18%. За 4,5 роки з України витягнули майже 13 млрд дол. Стільки ми від МВФ отримали», – обурилася лідер партії.

«Якщо змінимо систему, тоді повернемося до нормального кредитування економіки. Треба видалити з Нацбанку всі спекулятивні оборудки, які виснажують наш золотовалютний резерв і бюджет», – додала Юлія Тимошенко.

По-третє, в Україні вдвічі завищене податкове навантаження на бізнес: «У нас 60% економіки в тіні. Треба змінити податкову систему та поставити в правильну позицію щодо бізнесу».

Наступна складова – перейти до перероблення в Україні сировинної продукції.

«Ми отримуємо від експорту аграрної сировини 18 млрд євро на рік. Якщо переробляємо вдома  сировину – 180 млрд від продажу готової продукції як всередині країни, так і за її межами. ВВП 112 млрд дол. (2017р.), а можемо тільки від аграрного сектору отримувати 180 млрд євро», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що якщо переробляти свої ресурси, «ми можемо кредитувати МВФ, а не вони нас».

І остання, п’ята складова, усунути безконтрольність та безвідповідальність влади.

Повне перезавантаження влади, починаючи з Нової Конституції, Нового економічного курсу, стратегії миру, допоможе вивести Україну з кризи.

«Ми маємо все для того, щоб показати високий клас організації свого життя. Ми можемо робити зміни. У нас є всі шанси побудувати красиву архітектуру нового суспільства», – переконана лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також наголосила на тому, що сьогодні національна мета – побудувати такі порядки та правила життя, «які дадуть можливість кожній людині реалізувати свій потенціал у гармонії з Богом, природою та людьми».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова