Юлія Тимошенко пропонує в межах роботи над новим суспільним договором створити Національну асамблею самоврядності, яка дозволить посилити роль громадянського суспільства.
Таку пропозицію вона висловила під час Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який відбувається у Києві за її ініціативи.
За її словами, Асамблея складатиметься на одну третину з голів Всеукраїнських асоціацій і на дві третини – із моральних та духовних лідерів нації.
«Верхні палати у кожній країні формуються по-своєму. І кожна з них відображає ту позицію суспільства, яку громадськість хоче бачити. Верхня палата – це така собі остання рука, яка ухвалює рішення. І ми бачимо Національну асамблею самоврядності саме такою», – додала вона.
За пропозицією Юлії Тимошенко, Національній асамблеї самоврядності слід надати такі повноваження як, наприклад, можливість застосування прямого права вето.
«Якщо якийсь закон чи рішення виконавчої системи влади буде шкідливим для країни, то вони зможуть застосувати право вето двома третинами своїх голосів», – сказала політик.
Також Національна асамблея самоврядності зможе затверджувати і розглядати стратегію розвитку країни.
«Вони повинні отримати право законодавчої ініціативи, право призначати на посади керівників контролюючих органів та керівників незалежних регуляторних органів. Наприклад, вони зможуть призначати керівника Національного бюро розслідувань, призначати голову і склад ЦВК, а також членів Конституційного Суду Україну. Це буде такий всеукраїнський арбітр, який зможе вивести важливі органи Україні з-під корупційного впливу виконавчої і законодавчої влади», – пояснила Юлія Тимошенко.