Якщо фракції, що формують нову коаліцію, хочуть побачити у її складі «Батьківщину», вони повинні виконати п’ять вимог, які мають кардинально змінити соціально-економічну політику в країні.
Про це лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила в інтерв’ю програмі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер».
«Якщо курс зміниться, тоді «Батьківщина» буде діяти абсолютно прогнозовано. Ми увійдемо в нову коаліцію, підтримаємо новий уряд, не претендуючи на посади. Але це можливо лише за умови зміни курсу. Іншого варіанту входження «Батьківщини» в коаліцію нема», – наголосила політик.
Юлія Тимошенко ще раз нагадала п’ять принципів, на яких ґрунтуються вимоги фракції. Мова йде про розірвання зв’язку кланів з політиками та призначення на посади міністрів фахівців, рекомендованих професійними колами, пролонгацію мораторію на продаж сільськогосподарської землі, забезпечення фермерів державною підтримкою та фінансуванням, виконання вимог підприємців, висунутих на Всеукраїнському бізнес-форумі, зменшення до рівня економічно обґрунтованих комунальних тарифів, скасування ганебного податку на пенсії та індексацію заробітних плат та пенсій.
Політик різко розкритикувала підхід до формування «коаліції на двох», продемонстрований фракціями БПП та «Народний фронт». Вона упевнена, що укрупнювати провладні фракції шляхом Януковича – аморально.
«Скупляти «тушок» аморально, і це є додатковим бар’єром на шляху входження нормальних, відповідальних політичних сил у нову коаліцію. Прикро, що історія так принизливо для України повторюється!» – обурено наголосила лідер «Батьківщини».
Виходом із кризової ситуації Юлія Тимошенко вважає припинення процесу скуповування депутатів, проведення відкритої публічної дискусії щодо формування нової коаліції на основі нової соціально-економічної програми, реальні кроки по боротьбі з корупцією, наповнення бюджету ресурсами для підняття рівня життя людей.
«Якщо вони хочуть, не змінюючи курсу, без «тушок» створити коаліцію на двох, вони можуть це зробити, але така коаліція не проіснує довго і завершиться повним крахом першої постреволюційної влади. Ми не будемо спільниками ні в корупції, ні в пригноблюванні української нації, ні в знищенні малого бізнесу, фермерства, пенсіонерів, чорнобильців, афганців. Ми не будемо з ними в цьому спільниками. Ми будемо йти тим курсом, який потрібен країні», – вважає лідер «Батьківщини».
Вона упевнена, що країна потребує змін, однак парламент та уряд, яких підтримують по два відсотки громадян, чіплятимуться за владні крісла і надалі. За таких умов, на думку Тимошенко, чеснішим виходом є повне перезавантаження влади шляхом дострокових виборів парламенту.
«Якщо сьогодні два відсотки довіри до уряду, два відсотки довіри до парламенту, то правити країною без довіри суспільства – це антиконституційно. Збирайте свої манатки, якщо не здатні керувати країною та йдіть на вибори! Не втягуйте країну в той сором і кризу, в які ви вже Україну затягнули», – підсумувала Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, у п’ятницю, 1 квітня, партія «Батьківщина» підписала Меморандум про співпрацю з найбільшими бізнес-асоціаціями, які представляють реальний сектор економіки. Від імені партії та фракції підпис поставила лідер Юлія Тимошенко.