Фахівці партії «Батьківщина» та представники медичних кіл Київської області мають намір розробити «дорожню карту» побудови новою владою сучасної системи охорони здоров‘я.
Така ініціатива виникла під час зустрічі Юлії Тимошенко з медиками Київщини, на якій обговорювалась медична псевдореформа, впроваджена чинною владою.
«Я послухала вас і тепер більш чітко розумію глибину всієї проблематики. Я почула пропозиції на шляху виходу з кризи, у якій опинилася медична галузь. Зараз ми всі не бачимо 80% підводних каменів, які виникли внаслідок так званої медичної реформи. Але найтяжчі моменти почнуться, коли ми побачимо дисбаланс фінансування на другій та третій ланці лікарів. На першій ланці ми побачимо колосальний обсяг роботи, яку не в змозі зробити одна людина, а також нестачу фінансування та необхідної кількості лікарів», – наголосила вона.
Лідер «Батьківщини» впевнена, що не можна допустити повного розвалу системи охорони здоров‘я до переобрання нової влади, і запропонувала не гаяти час і розробити «дорожню карту» побудови якісної медицини в Україні.
«Ще рік є до перезавантаження влади в Україні. Рік для того, щоб поєднати зусилля професійних лікарів, керівників медичних закладів, фінансистів, економістів, щоб після перезавантаження влади точно знати, що робити для побудови якісної та сучасної медицини», – заявила політик.
Вона запропонувала фахівцям медичної галузі створити команду, групу менеджерів-законодавців для напрацювання змін до медичної реформи у вигляді конкретних законопроектів та проектів постанов уряду – «повністю відпрацювати всю систему правильної реформи, базуючись на світовому досвіді, досвіді вітчизняних фахівців, щоб не втрачати роки, не робити нові помилки і не руйнувати систему охорони здоров‘я і здоров‘я людей».
За словами Тимошенко, справжня реформа має базуватися на основі правильно побудованої страхової медицини. До того ж за пацієнтом має бути збережено право вибору та індивідуальний підхід до лікування всіх членів родини, додала народний депутат.
«Нам потрібно також думати про правильну систему податків, їх зниження, що дозволить впровадити страхову медицину. Ці питання тісно взаємопов‘язані», – зауважила екс-прем‘єр-міністр України.
Окрім того, лідер партії уточнила: зниження податків для підприємців дозволить вирішити питання медичного страхування від роботодавців. За її словами, державні кошти мають бути спрямовані на невідкладну медичну допомогу та на страховки для малозабезпечених верств населення.
Водночас Юлія Тимошенко повідомила, що під час зустрічі піднімалось дуже багато болючих тем, зокрема вирішення питання ФАПів, без яких не можливе медичне обслуговування сільського населення: «Якщо ми зруйнуємо цю систему, ми її вже потім не відновимо ніколи. І на цьому закінчиться село».
Лідер «Батьківщини» подякувала присутнім за їхню готовність об’єднатися, бо «така синергія дасть позитивний результат».
«Нашим результатом мають стати тактика, а також напрацьовані певні кроки і конкретні документи», – підсумувала вона.
Юлія Тимошенко додала, що в розробці «дорожньої карти» також братимуть участь фахівці з інших регіонів країни.