Юлія Тимошенко: Потрібно припинити експерименти над людьми й нарешті запровадити страхову медицину

Попри те, що прізвища у владі сьогодні змінилися, медична реформа Уляни Супрун, на жаль, продовжує функціонувати. Єдиний вихід для належної роботи галузі – запровадження страхової медицини.

Таке переконання висловила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зустрічі із медиками міста Марганець.

Юлія Тимошенко зауважила, що саме страхова медицина дає у чотири рази більше коштів галузі, ніж нині в державі передбачено на її діяльність.

«Весь світ сьогодні зі страховою медициною. Вже, мабуть, немає жодної країни, яка б не запровадила обов’язкове медичне страхування. Ми ж зараз єдині, на кому ставлять експерименти. Тому наш шлях – це страхова медицина, наш шлях – це абсолютне відновлення нормального функціонування лікарень, наш шлях – зберегти здоров’я людей і надати можливість нашим медикам отримувати заробітну плату не меншу, ніж у сусідній Польщі», – наголосила Юлія Тимошенко.

Водночас вона нагадала, що «Батьківщина» вже подала у Верховну Раду розроблений згідно з європейськими стандартами законопроєкт про страхову медицину.

Крім того, за словами Юлії Тимошенко, «Батьківщина» повністю підрахувала медичний баланс на наступний рік, згідно з яким, навіть за мінімальними оцінками, не додали 112 мільярдів гривень.

«Взагалі на наступний рік стандарт для кожної країни – 5% від ВВП на медицину. Від цього жодна країна не відходить, а під час епідемії взагалі підняли до 7%. А у нас же сьогодні заклали лише 2,5%. Тому ми б’ємося, аби додали ще коштів. І ми намагаємося переосмислити реформування системи охорони здоров’я так, щоб для людей якісні медичні послуги були доступними», – запевнила Голова партії.

Юлія Тимошенко переконана, що попри сьогоднішні труднощі, життя в країні можливо змінити на краще, і «Батьківщина» продовжить робити усе необхідне для цього.

«З вірою в те, що все швидко можна змінити, наша команда докладатиме зусиль, щоб і допомогти, і підтримати людей, і щоб швидше змінити ті речі, що довели країну до того стану, в якому вона перебуває сьогодні», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова