Юлія Тимошенко: «Батьківщина» не голосуватиме за руйнівний бюджет

«Батьківщина» не голосуватиме за руйнівний бюджет і не братиме участь у круговій поруці.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила сьогодні на прес-конференції.

«Якщо уряд не прислухається, не відкоригує цей бюджет, адже він концептуально неправильно побудований, тоді наша фракція не голосуватиме за цей бюджет, навіть, якщо ми хочемо сьогодні мати бюджет на наступний рік», – сказала вона.

Тимошенко назвала головні вади урядового проекту Державного бюджету на 2016 рік, зокрема:

-Бюджет побудований на абсолютно хибних макроекономічних показниках – рівні ВВП, показниках інфляції;

2 слайд

-Збільшується  податковий тиск на підприємства малого та середнього бізнесу;

1

-Знищується пільгова система оподаткування для малого та середнього бізнесу, фермерських  господарств. Податкове навантаження для трьох мільйонів самозайнятих підприємств збільшується вдвічі, а для малого бізнесу другої категорії – у п’ять разів;

-Індексація заробітних плат та пенсій закладається на рівні 4% (12% індексації планується на грудень 2016 року, що є обманом для людей), доті, як цього року інфляція становить 46%, а навіть урядом рівень інфляції на 2016 рік запланований на рівні 12%;

-Згубним для країни є те, що збільшення видатків на оборону в розмірі 5,5 млрд грн. заплановано за рахунок конфіскації корупційних ресурсів, при тому, що ні переліку, ні сум таких конфіскацій в природі не існує і він «взятий зі стелі»;

-У бюджеті передбачається не децентралізація, а навпаки – централізація місцевих бюджетів. Місцевим бюджетам передані функції і повноваження  на фінансування освіти, охорони здоров’я у розмірі 62 млрд. грн.,  але гроші на ці видатки «не делеговані» з центрального бюджету;

8

Окрім того, лідер «Батьківщини» впевнена, що вихід із цієї складної ситуації є, але для цього уряду потрібно врахувати «детальні пропозиції, які передані «Батьківщиною», концепцію «3Д»: дерегуляція, деофшоризація  та детінізація економіки».

«Перше і головне – це дерегуляція. Потрібно звільнити весь бізнес від засилля корупції, контролю, абсолютно недопустимих податків, вивільнити економіку», – зазначила Юлія Тимошенко.

Як наголосила лідер фракції, «Батьківщина» підтримає законопроект, який вносить парламент, співавторами якого є члени її політичної сили, і який суттєво знижує податки для всіх підприємців України. Також вона зауважила, що до парламентського законопроекту треба додати збереження пільгового оподаткування для малих підприємств і для малих фермерських господарств.

«По-друге, деофшоризація. Наша команда розробила законопроект про податковий суверенітет України та офшорні компанії. Він детально  аналізує, де в світі є офшорні зони, як вони працюють, і як поставити український бізнес, щоб він платив податки вдома, а не виводив всі прибутки через офшори. Цей законопроект внесений і треба його прийняти», – сказала вона.

Тимошенко також повідомила, що бюджетом недоотримано 285,5 млрд грн, що становить 47,5% доходів бюджету.

3

«По-третє, детенізація бізнесу, економіки. Завжди через бюджет перерозподілялось 29-30% ВВП. Якщо взяти весь ВВП, то 29-30% – це обсяг доходів бюджету. Цей уряд збільшив податки в минулому і збільшить наступного року. За обсягом податків більше, а реально в доходну частину ВВП зараховується не 29%, а всього 24,9%», – зауважила політик.

14

На її переконання, «реально недоплановується бюджет за рахунок тіньових грошей, а це приблизно 106-107 млрд грн, які не поставили в доходну частину бюджету».

Окрім того, лідер «Батьківщини» зазначила, що бюджетна політика країни має базуватись на трьох ключових стратегічних речах: «По-перше, докорінне зниження податків. По-друге, не забувайте, головний інвестор нашої економіки – український громадянин. Якщо ми кожну родину ставимо на межу банкрутства, коли родина не здатна купити нічого, ми руйнуємо нашу економіку. Підвищення доходів громадян – друга стратегічна лінія. Коли люди будуть здатні купувати в малого бізнесу, він ставатиме на ноги. І, по-третє,  припинити корупцію».

На її думку, «якщо ми хочемо добра людям, країні, дійсно хочемо жити і працювати для людей, а не для корупціонерів, які при владі, – цей уряд має негайно піти у відставку на чолі з прем’єр-міністром!»

«Наша фракція буде віддано працювати на те, щоб країна виходила з кризи, але водночас ми не гратимемо в кругову поруку і не покриватимемо безглуздя, безпорадність, непрофесіоналізм та корупцію!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова