Європейські зарплати освітянам, гідні стипендії та безоплатне навчання, – Сергій Євтушок про молодіжну політику 

Після приходу до влади команда Юлії Тимошенко забезпечить студентів і вчителів гідними зарплатами, а також створить всі умови для розвитку освітньої галузі. Інакше – Україна ризикує втратити один з найдорожчих ресурсів – інтелект нації.

Про це написав у своєму блозі на UaInfo народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок.

Він нагадав, що 23 листопада за ініціативи Юлії Тимошенко відбувся форум «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного», де лідер «Батьківщини» разом із командою фахівців представила покроковий план дій у напрямку реформування системи науки та освіти.

Так, серед основних пріоритетів у цій галузі – інвестування у людський капітал, що означає правильні державні норми витрат на освіту кожної дитини на рік.

«Запровадження адекватних норм витрат на освіту дитини є вкрай необхідними. Адже в Україні на середню освіту на одного учня витрачають лише 1260 дол. на рік, а в Литві – 5 292 дол., що у 4,2 раза вище. У сусідній Польщі діти у 5 разів більше забезпечені всім необхідним для навчання», – зауважив політик.

Окрім того, пріоритетом нової влади, запевняє Сергій Євтушок, стане і повернення престижу професії вчителя шляхом збільшення заробітних плат до європейського рівня.

«Ми повинні створити для освітян всі умови, щоб вони мали бажання та можливість віддано працювати та формувати інтелект нації. І обурює те, що уряд встановив європейський рівень зарплат: суддям – 300 тис грн на місяць, керівному менеджменту «Нафтогазу» – 1 млн грн на місяць, а освітянам платять менше, ніж прибиральницям в Адміністрації Президента. Як це може бути?» – запитав парламентарій.

Народний депутат від «Батьківщини» також звернув увагу на осучаснення стипендій і заохочування студентів вчитися у власній країні, а не шукати кращої долі по закордонах.

Не омине увагою нова влада і відновлення фінансування системи професійно-технічної освіти та модернізацію учбових закладів, переконаний Сергій Євтушок.

І останнє: серед пріоритетів в освітній галузі – надання державою безоплатної освіти на всіх рівнях, так як це здійснюється майже в усіх цивілізованих країнах світу: Німеччина, Австрія, Норвегія, Франція, Словенія, Іспанія тощо.

Нагадаємо, соціальний форум є четвертою складовою Нового курсу України, ініційованого Юлією Тимошенко. Це покроковий план дій у напрямі реформування систем науки і освіти, охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, екологічного захисту громадян.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова